- RubrikaHudbaKULTURA

Zimní Masters of Rock se blíží. Koho letos představí?

27.10.2012

Letní Masters of Rock skončil už před čtyřmi měsíci. A protože agentura Pragokoncert nechce nechat své fanoušky přes zimu strádat nedostatkem metalu, už poosmé nás zve i na zimní jednodenní mutaci svého úspěšného letního festivalu.

Winter Masters of Rock se letos uskuteční 24. 11. 2012 ve Zlíně, už tradičně na Zimním stadionu Luďka Čajky. Vzhledem k tomu, že se agentuře podařilo na letošní ročník sehnat neobyčejně silnou sestavu, nečekala se zveřejněním jmen až do letních Masters, ale propagaci spustili už dříve.

Hlavním jménem festivalu je oblíbená finská metalová kapela Sonata Arctica, která zde představí své nové album „Stones Grow Her Name“. Novou desku zde představí i symphonic-black metalová legenda Cradle of Filth. AlbumMidnight in the Labyrint“ by se mělo skládat pouze z vybraných skladeb z prvních čtyř desek Cradle of Filth, které by měly být předpracovány do orchestrální podoby.

Na festivalu se dočkáme i dvou trashmetalových a dvou deathmetalových kapel. Na společné turné vyrazili němečtí trashoví Kreator a američtí deathmetaloví Morbid Angel a v rámci něj poctí svou návštěvou i Winter MoR. Obě kapely zde představí svá nová alba. Mezi další velká americká jména patří deathmetalová hvězda Nile a trashmetalová kapela Fueled by Fire.

Zdá se vám, že je letošní ročník našlapaný hlavně skutečně tvrdou hudbou? Máte pravdu! Proto vás snad nepřekvapí, že program doplní řečtí blackmetaloví Rotting Christ a norové God Seed.  Poslední potvrzenou kapelou festivalu se stali mladá finská heavymetalová naděje jménem Battle Beast. Tato kapela byla speciálním hostem na turné Nightwish nebo Poisonblack.

Tak co na to říkáte? Že už máte lístky? Pokud ještě ne, seženete je na stránkách www.mastersofrock.cz či v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art  a ve všech obvyklých předprodejích! Stále za cenu 700 Kč!

Lucie Merunková

Studentka Marketingové komunikace a PR, fotografka, pisálek a milovník přírody, hudby a přátelského posezení.