- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Zapoj se do boje o nejlepší VŠ kolej. Ve hře je 10 000 piv a 3 000 baget!

5.4.2013

Emoce, vzrušení, boje do poslední chvíle. Takovou atmosféru má soutěž o nejlepší vysokoškolskou kolej v České republice. Vítězná kolej si každoročně kromě titulu převezme i kolejní svačinku – letos je v sázce 10 000 piv a 3 000 baget. Hlasuj s kamarády už dnes na www.kolejroku.cz a pomoz své koleji získat první místo!

„Skoro každý student jednou na koleji bydlel. Někteří zůstali, jiní si po prvním semestru urychleně hledali privát. Soutěž Excelent Kolej roku se snaží najít tu nejlepší kolej tak, že o vítězi rozhodují sami studenti,“ vysvětlila podstatu soutěže pořadatelka Martina Čmielová ze Studenta.cz. „Kdokoliv má možnost ovlivnit finální výsledek a zvolit kolej, která na oslavu dostane hlavní cenu.“

Loňské boje gradovaly těsně před uzavřením hlasování. O první místo mezi sebou soupeřily koleje Harcov při TUL v Liberci a brněnští studenti z koleje Pod Palackého vrchem z VUT. Ti také nakonec s počtem 2 458 bodů vyhráli titul i hlavní cenu. Celkem v soutěži rozhodovalo více než 25 000 hlasů ze 124 kolejí v ČR. Hlasování je už v plném proudu! Která kolej letos dosáhne až na titul?

Více informací o soutěži i hlasování najdeš na www.KolejRoku.cz.

Od loňského roku přibyly také dvě soutěžní podkategorie, do kterých se můžeš zapojit. Vtipné party video můžeš nahrát do Kolejní jízdy, kategorie Kolejní pokoj pak nabízí galerii originálně vyzdobených studentských pokojů, které lze na koleji vytvořit. Nejlépe hodnocené kousky pak čekají zajímavé ceny.

Lákavá hlavní cena pro vítěznou kolej

Velkým motivátorem pro hlasující je kromě titulu právě hlavní cena – nejlepší kolej se totiž může těšit na 10 000 piv Excelent od Gambrinusu a 3 000 baget Simply Fresh od Hamé.

„Soutěž Excelent Kolej roku pořádá parta nadšených mladých lidí, kteří mají jediný cíl: podpořit společenský život studentů na vysokých školách. Organizátoři mají pro tento ročník smělé plány, chystají akce pro desetitisíce vysokoškoláků a my tuto odvahu respektujeme,“ vysvětlil důvody podpory projektu jeho generální partner, značka Gambrinus Excelent.

„Tuto zajímavou akci jsme se rozhodli výrazně podpořit, protože společnost Hamé má i díky bagetám jako jednomu z nejoblíbenějších studentských jídel k mladým velmi blízko. Podle našeho průzkumu je pro dvě třetiny zákazníků rozhodující chuť a čerstvost baget. Bagety proto vytváříme z kvalitních čerstvých surovin – ne nadarmo se produktová řada našich prémiových baget jmenuje Simply Fresh,“ upozornil generální ředitel společnosti Hamé Martin Štrupl.

Chceš se zapojit víc? Staň se ambasadorem na své koleji!

Jestli chceš udělat maximum pro to, aby právě tvá kolej letos vyhrála titul i hlavní cenu, spoj se s organizátory a zastupuj soutěž Excelent Kolej roku u vás v kampusu. Co tato funkce obnáší i jaká bude tvá odměna, najdeš na www.kolejroku.cz/ambasadori.