- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Zájem o stáže ve firmách stoupá. Již 1 000 stážistů získalo praxi a zlepšilo si své uplatnění na trhu práce

21.5.2013

Již více než 1 000 lidí po celé ČR se zapojilo do projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí a jejich počet i nadále stoupá. Cílem dvouletého projektu je zajistit stáž pro 5 000 osob a zakotvit systém stáží do české legislativy.

O jedno volné místo na trhu práce se uchází v současné době téměř 20 uchazečů. Nezaměstnaní se potýkají nejen s omezenou nabídkou práce, ale leckdy také s nedostatečnou praxí. Pokud však praxi nabídnout mohou, stávají se pro zaměstnavatele atraktivnější. Z tohoto důvodu Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstvo práce a sociálních věcí, realizuje projekt s názvem Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který pomáhá primárně osobám znevýhodněným na trhu práce.

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí je největší svého druhu v České republice a klade si za cíl navrhnout zakotvení systému stáží do české legislativy jako plnohodnotné formy dalšího vzdělávání. Je určen primárně osobám, které marně shánějí zaměstnání například z důvodu nedostatku praxe po studiu nebo dlouhé odmlky kvůli rodičovské dovolené či z jiných příčin.

„Díky této inovativní formě vzdělávání už 170 stážistů úspěšně dokončilo stáž a odneslo si certifikát dokládající jejich praktické dovednosti. Některým z nich pak poskytovatel stáže nabídl další spolupráci. To jsou reálné dopady našeho projektu, které napomáhají řešit neutěšenou situaci na pracovním trhu.“ říká k projektu Jan Vitula, ředitel Fondu dalšího vzdělávání.

Stážisté jsou z řad absolventů bez praxe, nezaměstnaných, rodičů po či na rodičovské dovolené a zájemců o další vzdělávání. Všechny tyto osoby si mohou prostřednictvím stáže ověřit své teoretické znalosti ve firemní praxi, a to v rozmezí 1 až 6 měsíců dle předem stanoveného harmonogramu (v závislosti na konkrétní stáži).

K dnešnímu dni dochází na stáž do firem více než 1 000 stážistů po celé republice, od začátku projektu pak již bylo zahájeno 1 430 stáží u téměř 900 poskytovatelů a zájemců stále přibývá.

Podobné články