- RubrikaSportuj

Začátek v Olympu Praha, teď je zná celý svět – Maki a Kiki

12.8.2013

Nedávno jsme vám přinesli krátký rozhovor s českými plážovými volejbalistkami Markétou Slukovou a Kristýnou Kolocovou. Rozhovor se motal kolem jejich úspěchu na Olympijských hrách v Londýně, kde Češky obsadily skvělé 5.místo. My se teď společně s dvojicí Maki a Kiki vrátíme do minulosti. Holky nám v rozhovoru zavzpomínaly na své začátky.

Obě jste začaly se šestkovým volejbalem. Jaké posty jste hrály a v jakých klubech?

Kristýna hrála nejdříve na nahrávce, pak na smeči a nakonec skončila na liberu. Markéta byla smečařka a obě jsme hrály za PVK Olymp Praha.

Jak jste začaly s beachvolejbalem?

Náš tehdejší trenér z šestek Míra Horáček nám nabídl, zda bychom to spolu na písku nechtěly zkusit. Tak jsme do toho šly.

Jak jste se vůbec dostaly k rakouskému kouči?

Simon byl nejdříve Markéty přítel a když jsme se rozhodly ukončit spolupráci s naším tehdejším trenérem Palinkem, tak jsme Simona požádaly, zda by nám, zatímco budeme hledat jiného trenéra, nepomohl. Začalo nám to ale společně fungovat a když se dostavily první úspěchy, tak jsme se všichni rozhodli, že společně zkusíme naplno.

V sezóně 2010 jste vyhrály ME U23. Jak vzpomínáte na tento úspěch?

Tohoto titulu si velice vážíme, obzvláště proto, že jsme v předchozích dvou letech na stejné akci získaly stříbrné medaile. V roce 2010 byla naše poslední šance tento turnaj vyhrát a tak jsme rády, že se nám to podařilo. Zároveň to byl první juniorský šampionát, kterého jsme se zúčastnily pod vedením Simona a naše společné vítězství bylo hezký startem do budoucí spolupráce.