- Rubrika

Zachraňte(zachraňme) Rock Café

28.4.2009

Dne 9. dubna 2009 vyzval starosta Prahy 1 provozovatele „kultovního“ klubu Rock Café na Národní třídě v Praze, aby okamžitě ukončili své hudební produkce…

Podle něho prý jeden z nejstarších a nejnavštěvovanějších klubů v Praze překračuje hlukové limity v domě nad sály klubu. Radnice městské části požaduje, aby hranice hluku v klubu při produkci byla 95 decibelů. „To ale nebudou kapely slyšet ani v sále“ brání se klub, pro který je zákaz produkce rozsudkem smrti.

Majitelé se však nenechají zastrašit, a ihned změnili oficiální motto klubu, které teď zní : „Křídla si přistřihnout nenecháme“.

Jako protest na tuto výzvu se majitelé rozhodli, že hrát se bude přímo na ulici před klubem. „Shromáždění nechceme pojímat negativisticky, s Prahou 1 se stále snažíme jednat“ řekl jednatel klubu Michal Pánek (deník Metro, 28. 4. 2009).

Koncert za zachování klubu se má konat 5. května od šesti hodin večer, a účast prý přislíbili kapely Divokej Bill, Chinaski, nebo Xavier Baumaxa. Hrát se bude akusticky, bez použití elektřiny.

Mimo jiné lidé mohou také na baru Rock Café podepsat petici za zachování koncertů v klubu.

 

Pokud tedy budete mít 5. května v 6 hodin odpoledne cestu okolo Rock Café, prosíme, přijďte je podpořit.

 

 

Více informací: http://www.rockcafe.cz/index.php