- RubrikaFestivaly

Začal Zlín Film Festival. Připraveno je 326 snímků

27.5.2017

Na celých devět dní ovládne Zlín ruch 57. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Zlín Film Festival začal v pátek 26. května a potrvá do soboty 3. června. Kromě soutěžních snímků a přehlídky švédské a švýcarské kinematografie přináší do Zlína nepřeberné množství doprovodného programu pro všechny generace a řadu filmových hvězd z České republiky i ze zahraničí.

57. ročník Zlín Film Festivalu slibuje nabitější program i nové lokace pro projekce filmů. „Chceme divákům a návštěvníkům festivalu přinést nové podněty a zážitky. Velmi si vážíme jejich přízně, vždyť loni jich k nám dorazilo více jak 100 tisíc. Věříme, že se nám opět podaří je potěšit či překvapit,“ uvedl prezident Zlin Film Festivalu Čestmir Vančura.

V rámci filmového programu čeká na návštěvníky festival celkem 326 snímků, z toho 152 soutěžních. Hlavním tématem festivalu bude švédská kinematografie s důrazem na tvorbu Astrid Lindgrenové, od jejíhož narození letos uplyne 110 let. Ke slavné švédské spisovatelce odkazuje i vizuál celého festivalu navržený výtvarníkem Petrem Niklem.

Filmové klapky

Velká pozornost bude letos patřit také Salonu filmových klapek, který slaví jubilejní 20. ročník. Po dobu trvání projektu již bylo umělecky ztvárněno 2222 filmových klapek. Výtěžek z jejich dražby je vždy věnován na podporu autorských snímků studentů filmovych škol.

Ze zajímavých premiér stojí za zmínku snímek Jiří Menzel – Komedie není legrace od režiséra Roberta Kolinskeho. Životopisný film o jednom vyjimečném filmaři si rozhodně nenechte ujít. Oba tvůrci ho ve Zlíně osobně uvedou.

foto: zlinfest.cz