- Rubrika

Vzhůru na Sázavafest!

31.7.2008

Taky znáte tu předfestivalovou náladu, která vás provází na cestě za hudbou a pohodovou atmosférou letních hudebních svátků? Nervózně zaškrtáváte v line-up, koho nesmíte za žádnou cenu propásnout, vymýšlíte, jak utratit co nejméně peněz a zároveň vydržet až do svítání. Nic vám nesmí uniknout. A pak dorazíte na místo, plácnete sebou na nejbližší travnatý plácek, narazíte sluneční brýle a na tváři se vám objeví přiblblý úsměv – stresy jsou pryč a začínáte si užívat neopakovatelné (nejen) hudební zážitky!

Zatímco balím poslední nezbytnosti na Sázavu, honí se mi hlavou, jaké to tam asi bude. Vzpomínám na zážitky svých známých, kteří Sázavu pravidelně navštěvují a marně lovím v paměti recenze na kapely, které chci vidět. Už teď je mi jasné, že z plánovaných koncertů jich uvidím třetinu, ale zas doufám v to, že se přimotám někam, kam jsem vůbec jít nechtěla, ale budu z toho nadšená po zbytek festivalu a každému budu nesouvisle blekotat o co přišel.

Vyjímečnost festivalů je právě v tom, že kdo tam nebyl, nikdy nepozná atmosféru, která tam vzniká. Že i kapela, kterou má člověk najetou do poslední notičky, je na festivalovém pódiu jiná, lepší a vy si ji užíváte jako poprvé. Že návštěvníci festivalů patří mezi nejusměvavější a nejpříjemnější lidi, které jste za léto stihli poznat. Že i když je počasí pod psa a vy promoklí na kost, skáčete s další tisícovkou lidí a je vám fajn. Tak vzniká závislost na hudebních festivalech, které se po celý rok snažíte zbavit, abyste si ji další prázdniny opět navodili.

Sázava fest letos navštívím poprvé, proto je moje zvědavost a těšení se dvojnásobné. Jediná věc, co mě trápí, je lékarnička, kterou s sebou díky svému nachlazení tahám – těžko pochopitelné. Jak jsem mohla nastydnout v nynějších tropických vedrech? Bohužel, je tomu tak, takže Sázavu si užiji s kapesníkem u nosu a Paralenem v kapse.

Foto a více info na www.sazavafest.cz.