- RubrikaKULTURA

Vzhůru a níž se představují – díl třetí

3.11.2014

Máme za sebou již první dva díly představování kapely Vzhůru a níž. Dnes jsme vyzpovídali Toma.

Kdy si začal z muzikou a kdo tě k tomu dovedl?

Věkové rozhraní, kdy jsem se dostal k hudbě jako takové, něco kolem 15-16.  let. Tou dobou dost frčely zábavy(né jako dneska). K hraní a občasnému „békání“  jsem se dokopal sám, i přesto, že táta hraje v zábavový kapele a děda vystupuje s dechovnkou… Člověk prostě něco vidí, líbí se mu to a chce se to naučit. Sedne si a tříská do tý kytary hlava nehlava, dokud to nějak nezní – není to lehký, ale jde to :) . Hluboce lituju ty, kteří moje začátky prožili na vlastní kůži(smích). Důvod proč to všechno? To je prosté – obdiv a chvála, přízeň dívčího pohlaví(smích), poznávání, prostě a jednoduše něco nového.

Jak ses dostal ke kapele vzhůru a niž?

Márty se mi jednou ozval, jestli bych sním a ještě s tehdešími zakládajícími členy šel zkusit něco jinýho, než na co jsem byl do tý doby zvyklej. Je to už dlouhá doba, ale myslím, že dostal typ od kámošky. Kývl sem mu nato a to byl počátek naší squadry(smích).

Proč sis vybral právě hudební nástroj a ne třeba sport?

Nerad si vybírám, takovým tim způsobem buď a nebo. Řekl bych že i hudebníci, jako my mají určitě i jiný aktivity, než jen hudbu. Mě například sport vyloženě baví a podle toho, jak znám ostatní členy kapely jsou na tom stejně. Občas zajdem s klukama na florbálek, zahrajem fotbal, s Dejvem hrajem hokej… Je toho opravdu hodně, co musí člověk stíhat, ale když to baví a je čas nevidím důvod, proč by člověk musel provozovat jen jednu aktivitu. Všichni to tak máme.

Otázka pro fanynky: Zadaný nebo nezadaný?

Poměrně čerstvě nezadaný.

Jaké máš s kapelou plány?

Určitě hodně koncertů, stoprocentně nové klipy, písničky, CD, něco velkýho…Nestát na jednom místě, zlepšovat se, tvořit, poznávat nové lidi, kteří mají minimálně takový zápal jako my. Být odměněn za tuhle práci přízní fanynek a fanoušků, zároveň v tomhle koloběhu zůstat takový jací jsme a dobře se bavit.