- RubrikaHudbaKULTURA

Vzhůru a níž: Plánujeme novou desku a videoklip

3.9.2014

Kluci z kapely Vzhůru a níž mají za sebou trošku mlčenlivé léto. A my jsme kvůli novinkám vyzpovídali Martina Paula, zpěváka kapely.

Hráli jste v létě na festivalu Vysočina fest. Jak jste se k této příležitosti dostali a jak se Vám líbilo hrát před tolika lidmi?

Dostali jsme se tam díky soutěži, kde jsme v semifinále obsadili 2. místo, což znamenalo právě možnost zahrát si tam. Chvíli před a během našeho vystoupení ale docela brutálně pršelo, a tak to s tou účastní nebyla zas taková sláva, jak jsme čekali. Přesto to bylo moc fajn. Druhej den jsme si to ale vybrali, protože se nám povedlo vyhrát tu soutěž celkově, takže si teď vlastně můžeme (ačkoliv to nám samotnejm přijde docela vtipný) říkat kapela Vysočiny a těšit se z parádních cen (tou hlavní jsou 2 dny nahrávání ve studiu Sono). Ještě jednou díky moc všem, kteří pro nás hlasovali!!!

Texty a hudba – voda živá pro každou kapelu. Bude teď něco nového?

Ano, bude!! Někteří z vás, co si to čtou, možná postřehli, že jsme se teď poslední asi 2 měsíce celkem odmlčeli. Bylo to proto, že jsme psali a makali na nových písničkách. Takže je vám asi jasný, že bude nové album!! Bude to ale ještě chvilku trvat, zatím můžeme prozradit, že se žánrově posouváme možná trošku jinam, než jak jsme byli doteď braní. Každopádně za ty dva roky od psaní našeho prvního EP jsme se toho hodně naučili a na tom albu to bude určitě znát. Textově je to taky dost změna, tentokrát to bude o vztazích, rozchodech apod.

A co videoklip? Neplánujete?

Plánujeme, dokonce už pro to máme vybranou píseň, která tak nějak reprezentuje celou tu desku. Do konce tohohle roku bychom to rádi stihli.

Plánuje kapela ještě něco navíc do budoucnosti?

Všechno se pro nás teď opravdu točí hlavně kolem té desky, takže řešíme v podstatě jen to. Snažíme se přemýšlet i o detailech, aby to fakt stálo za to. Takže se můžete těšit i třeba na nějaké nové fotky, taky točíme plno věcí GoPro kamerkou, tudíž z toho taky plánujem něco udělat.

A co koncerty?

Na podzim nás čekají klasicky nějaké klubové koncerty, kde se připojíme i k některým známějším kapelám, které jedou šňůru po republice, takže to bude bomba.

Kdy nejdříve se na Vás můžeme těšit?

Všechno to začne koncertem v Chilli baru v Jihlavě 11.10., dál stačí sledovat náš facebook, bandzone a webovky, kde vám nic neunikne.