- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Výstava Vzdělání a řemeslo se uskuteční podvacáté

30.9.2014

Autor článku Ladislav Lhota, foto Ján Honza

Největší přehlídka středního odborného a učňovského školství v naší republice se uskuteční na výstavišti v Českých Budějovicích od 1. do 3. října a vstoupí do jubilejního dvacátého ročníku.

Nomenklaturou výstavy je prezentace školství na všech úrovních. Představí se vzdělávací ústavy z Jihočeského kraje a spolu s nimi úzce specializované školy (houslařství, zahradnictví apod.) z celé republiky. Návštěvníci se dozví vše potřebné o formách stipendií, učebních pomůckách a zařízeních, programech pro všechny stupně výuky, o vzdělávání dospělých, distančním studiu a možnostech rekvalifikace. Seznámí se rovněž s produkty více než stovky vystavovatelů z Česka, Rakouska a Maďarska.

„Výstava cíleně oslovuje především žáky devátých tříd a jejich rodiče. Nabízí jim pomoc při rozhodování, jak zaměřit další studium,“ vysvětluje vedoucí propagace, marketingu a reklamních služeb budějovického Výstaviště a. s. Naďa Schubertová. Školou povinné návštěvníky jistě upoutá celostátní soutěž v oboru gastronomie, mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2014 – workshop, celostátní soutěže v oboru elektroniky nebo automatizační techniky.

Do celostátní soutěže Truhlář roku se zapojí také studenti z Rakouska a zajímavou novinkou bude premiérový ročník Veletrhu fiktivních firem, kde budou žáci soutěžit o nejlépe fungující firmu, kterou si sami vytvoří. Proběhne také celostátní soutěž v rétorice nebo celostátní soutěž ve fotografování, celorepubliková soutěž v jízdě zručnosti s traktorem a vlekem či druhý ročník Zemědělské olympiády.

Nebude chybět již třinácté Setkání Klubu personalistů Jihočeské hospodářské komory, tentokrát na téma „Spolupráce zaměstnavatelů a škol – cesta ke společným řešením.“ V pátek 3. října dojde v rámci výstavy rovněž na autogramiádu populárních jihočeských sportovců, při níž slíbili účast fotbalisté budějovického Dynama a hokejisté Motoru. Výstaviště bude otevřené denně od 9 do 17 hodin, v pátek do 16 hodin. Vstupné činí 50 korun (zlevněné 30, pro školní výpravy 25, rodinné 90).