- RubrikaLIFESTYLE

Vyrob si: Jak rozveselit starý svetr a udělat z něho moderní kousek

21.10.2012

Určitě se va vašem šatníku najdou kousky, které už jste na sobě dlouho neměli. Proč? Protože jsou nudné, okoukané  a necítíte se v nich dobře. My si zkusíme ze starého svetru udělat veselejší variantu, kterou si opět oblíbíte.

Co potřebujeme?

Jednobarevný svetr – jakékoli barvy, záleži na vás
Tenký filc – barva je opět na vás, zakoupíte v papírnictvích nebo v hobby potřebách
Nažehlovací látku – musí být oboustranná, zakoupíte v galanterii
Nůžky, žehličku, pečící papír – určitě najdete doma
Šablonu srdce z papíru

Kolik času to zabere?

Předpokládaná doba je 20 minut.

Jak na to?

Nejprve si z barevného filcu vystřihneme 3 srdce. Jedno větší na prostředek svetru a dvě menší na záplaty na lokty (které jsou zrovna, mimo jiné, velmi moderní).  Namalujte si nejdříve jedno velké a jedno menší srdce na papír. Šablonu vystřihněte a podle ní pak vystřihněte i srdíčka z filcu.

Poté začneme nažehlovat. Na žehlící prkno rozprostřeme pečící papír. Na papír položíme filcová srdíčka. Na srdíčka  položíme nažehlovací látku a navrh znovu pečící papír, aby se nám látka nepřilepila k žehličce. Rozehřátou žehličkou vše několikrát přežehlíme a přebytečnou látku poté obstříhneme. Vzniknou nám tedy třifilcová  srdíčka s jednou bílou stranou.

Bílou stranou je pak nažehlíme na svetr. Nejprve začneme tím největším. Rozprostřeme si svetr na žehlící prkno a doprostřed položíme srdce. Pozor, tou bílou stranou dolů! Opět přikryjeme pečícím papírem a přežehlíme. Teď už by nám velké srdce mělo na svetru držet. To samé uděláme s rukávy. Změřte si nejprve, kde máte lokty, aby pak záplaty nebyly moc vysoko či nízko.

A svetr je hotový! Zkoušejte i jiné motivy a barvy. Záleži na vás, co se vám líbí.

Pokud budete tento návod zkoušet, nezapomeňte nám zaslat foto, jak váš svetr dopadl. Buď do komentářů pod článek, na facebook nebo mailem. Těšíme se!