- RubrikaKULTURA

Vyhraj lístky na koncert kapely, co má skutečně Elán!

6.10.2010

Neviem byť sám, Láska moja, Zaľúbil sa chlapec, Voda, čo ma drží nad vodou. Nejznámější hity slovenské hudební skupiny Elán, která celou svou kariéru věří na „lásku a pravdu“. Ke konci října u příležitosti svého velkého turné se chystá i do Českých Budějovic.

Kapela založená roku 1968 vznikla na základě přátelství kamarádů, které bavila hudba a hraní. V čele s Vašo Patejdlem se scházeli a pravidelně trénovali. To se jim samozřejmě vyplatilo. A tak začíná jejich kariéra. Jejich vystoupení byla velkolepá. Kluby a zábavy praskaly ve švech. Skupina Elán byla čím dál tím oblíbenější. V první polovině osmdesátých let se vypracovali na jednu z nejúspěšnějších kapel v Československu. Hit za hitem, vydávání alb jak na běžícím pásu, davy fanoušků, přeplněné koncertní haly a časté přebírání nejrůznějších cen. Kapele Elán se splnil sen.  Svou slávu si užívají prakticky celou dobu své kariéry.

Fanoušci kapely Elán

Bohužel díky tragické nehodě Jožo Ráže v roce 1999 nastalo ze dne na den ticho. Byl to šok. Celé Československo truchlilo. Avšak díky podpoře členů kapely a hlavně silné naléhání fanoušků, se nejdůležitější člen Elánu opět postavil na nohy. A fanoušci se mohli zbláznit. Velký comeback předvedla kapela Elán na Letné, kde na ně čekalo kolem 80 tisíc příznivců. A nejen to. Úspěšný návrat potvrdili i za velkou louží. Vyprodaná byla i americká síň slávy Carnegie Hall, díky níž se vedle legendárních Beatles nebo The Doors zapsal do historie i Elán.

Celá sestava kapely Jožo Ráž, Jano Baláž, Vašo Patejdl, Peter Farnbauer, Ľubo Horňák, Henry Tóth a Boris Brna se tento rok rozhodla uspořádat velké turné po české i slovenské republice. Mimo jiné zavítají i na jih do Českých Budějovic – a to 25.10.2010 od 20:00 do Budvar Arény. A my pro vás máme lístky!

Soutěžní otázka:
Jaký název má první album kapely Elán?

a) Prvy svetadiel
b) Sty svetadiel
c) Ôsmy svetadiel

Správnou odpověď, společně se svojí adresou a telefonním číslem, zasílejte na email redakce@mezinami.cz. Jako předmět napište Soutěž ELÁN. Ze všech soutěžících vylosujeme tři výherce. Každý obdrží lístek pro sebe a svůj doprovod (tedy 2 lístky!). Pozor, uzávěrka soutěže je 20.10.2010.

Pokud se do Českých Budějovic nedostanete, máte možnost tento rok navštívit koncert kapely Elán ještě 20. 10. 2010 v Praze, 22. 10. 2010 v Brně, 29. 10. 2010 v Ostravěm nebo 12. 11. 2010 v Liptovské, Mikuláši.