- Rubrika

Výhra Budějovickým nad Libercem nepomohla v účasti v Play-Off

19.2.2009

Dnešním dnem skončila základní část O2 Extraligy LH. Bohužel pro Budějovické velice smutně. Velice špatná hra mužstva pod vedením trenéra Bokroše, která snesla domácí až na samé dno tabulky.

České Budějovice – Zlepšená hra po výmene trenéra nestacila na lepší umístnení. Spoléhat se na to,že Vítkovice porazí Trinec bylo velice neprozíravé a to se i splnilo. Trinec porazil Vítkovice a je v Play-Off.

Špatná hra v presilovkách a to se táhne s mužstvem celou sezónu zaprícinila, že domácí vyhráli rozdílem jedné branky. To je pripravilo o úcast v Play-Off. Spoléhat se na to, že to za nás nekdo vyreší bylo velice krátkozraké. První tretina zacala v podání MOUNTFIELDU hodne svižne. Radim Vrbata ostrostrelec ošlehaný NHL se nemýlil, když kombinaci na jeden dotek zakoncil doklepnutím puku za bezmocného Turka – 0:1.

Inkasovaná branka Jihocechu na pohode mnoho nepridala. Budejovictí se nakonec prece jen dockali. Tretí presilovku pretavil v gól ranou od modré cáry bek Petr Gregorek – 1:1. Druhou tretinu zacali efektivneji opet hosté. Na zacátku 23. minuty se opet zblízka prosadil Daniel Špacek, když mu na brankovište naservíroval skvostnou pobídku Jan Víšek – 1:2.

Po tomto šoku se hra MOUNTFIELDU propadla do planých rovin, cehož využili hosté. Po faulu Frola ve 30. minute dostal šanci k trestnému strílení Radim Vrbata a zkušene zavesil – 1:3. Až budícek císlo tri domácí probral. Ti pochopili, že je i na nich, pokud chtejí proklouznout do predkola play-off, a od 30. minuty pred Fikrtem rozpoutali hotové peklo. Jejich snahu podporil už ve 32. minute Milan Gulaš, když se po vhazování v libereckém obranném pásmu umne uvolnil a pohotove posla touš nad Fikrtovu vyrážecku. Poté se hráci MOUNTFIELDU strídali v zahazování vyložených šancí, navíc minutu pred koncem prostrední tretiny dostali možnost hrát dvojnásobnou presilovku. Ani v té se Jihoceši neprosadili a tak se štestím do kabin odnášeli tesný náskok hostující Tygři.

Poté, co se neujali tutovky, povedlo se domácím vyrovnat víceméne štastným nahozením Vítezslava Bílka od pravého mantienlu, které Fikrtovy proskocilo mezi nohama – 3:3. Budejovickým se pak naskytly dve parádní možnosti na další zmenu skóre. Hosté šli v krátkém sledu dvakrát za sebou na trestnou lavici za technické prohrešky (príliš mnoho hrácu na lede + zdržování hry). MOUNTFIELD však prízne osudu nevyužil. Presto štestenu Jihoceši neurazili – v 57. minute po stupnujícím se tlaku se zblízka dorážkou prosadil Ondrej Veselý – 4:3.

Svuj tesný náskok domácí už udrželi, prestože se museli v záveru bránit v oslabení, podporeném odvoláním Fikrta z branky.Nadeji Budejovickým utnula branka Trineckých tesne pred ukoncením prodloužení.Budejovictí nastoupí v úterý do boje o záchranu v nejvyšší souteži.