- RubrikaNEWS

Všichni nadávají na počasí! Kdy konečne přijde jaro?

4.4.2013

Facebook by se mohl přejmenovat spíše na Frustrationbook, neboli knihu frustrace. Kdykoliv se objeví problém, sdílíme ho na facebooku. A momentálně teď všechny nejvíce trápí nekonečná zima a tak různými statusy zkouší toto studené počasí odehnat.

Podle psychologů platí pravidlo: „Problém, který sdílíme s ostatními, je poloviční!“ Počasí je v životě každého z nás velmi důležité. Pokud nespolupracuje, je hezké mít někoho, kdo je na tom stejně. Proto je hromadná facebooková diskuse pro leckteré nápomocná. Na zdech uživatelů se nejčastěji objevují jarní motivy, pláže a slunce. Proč si teplé počasí nepřivolat, že? Naopak někteří to zkouší opačně, s voodoo panenkou a dalšími podobně morbidními obrázky.

Proč to nezkusit s voodoo panenkou. zdroj: facebook

Proč to nezkusit s voodoo panenkou. zdroj: facebook

Přesto, že podle kalendáře mělo jaro začít už 20.3., venku to tak rozhodně nevypadá. V minulém roce už kolem 16. března dosahovaly teploty 16-22 stupňů, v roce 2011 vyšplhaly 12. března na 12 až 17 stupňů, stejně tak tomu bylo 18.3. v roce 2010. V letech 2009 a 2008 jsme na vyšší teploty čekali o něco déle. Jak to bude letos, je otázka.

Jak praví nejznámější pranostiky: Březen – za kamna vlezem. Duben – ještě tam budem. V lednu sníh a bláto, v únoru tuhé mrazy za to. Nebo: Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí. Máme už sice začátek dubna, ale studený moc nebyl ani prosinec, takže se to logicky všechno posouvá.

V příštím týdnu už by ale opravdu jaro nastat mělo. Podle meteorologů mohou teploty dosahovat 13-18 stupňů. O víkendu se pak ještě krátce ochladí a v dalším týdnu? To už ale opravdu doufáme, že teploměry budou ukazovat spíše vyšší čísla.

Podobné články