- RubrikaSportuj

Volejbalová extraliga mužů a žen jde do play-off

17.3.2013

20. března začne play-off volejbalové extraligy mužů. 23. března bude startovat soutěž žen. A základní část soutěže byla velmi překvapivá. A to především pro favority.

V extralize mužů vyhrál zákaldní část Liberec. A to i díky několika výpadkům favorita extraligy, a účastníka Ligy mistrů, Jihostroje České Budějovice. Liberec má letos výbornou sezónu. Zahrál si velmi úspěšně ve Vyzývacím poháru. Tam vypadli až v semifinále s italskou Piacenzou. Severočeši si v play-off zahrají s týmem Benátek nad Jizerou. V tomto týmu hraje několik  bývalých libereckých hráčů. Například univerzál Jakub Vencovský, který odešel do zahraničí právě z Liberce.

Jihostroj České Budějovice, tým který byl postaven pro Ligu Mistrů, v letošní sezóně tápe. I přes velké posílení hráčského kádru několikrát se překvapivě trápil a i nečekaně prohrál. A tak skončil, i přes rovnost bodů na druhém místě. Play-off bude hrát s týmem Brna. Ten letošní sezónu také hrál výborný volejbal. A tak Budějovice nebudou mít lehkou pozici.

Tu nebude mít ani Příbram, která skončila třetí v základní části. Příbram také dokázala potrápit jak Budějovice, tak Liberec. A rozhodně na třetí pozici není náhodou. 1. kolo vyřazovací části odehrají pro ČZU Praha, kde hraje nejvíce bodující hráč extraligy, mladý Michal Finger.

Čtvrtý skončil Zlín. Mladý tým, který vede reprezentační nahrávač Jakub Janouch. Zlín je druhým nejlépe blokujícím týmem. Hrát bude proti týmu Ostravy, která je vyjímečná svým vítězném tanečkem.

Ženská extraliga se letos také vyrovnala. První byl Prostějov, účastník Ligy mistryň. Ten ale stejně jako Jihostroj měl problémy. A to spíše zdravotní. Snad ani jedna z prostějovských děvčat se nevyhnula nemoci nebo zranění. a nejspíše i to mělo za příčinu, že Prostějov ztrácel body a prohrával. Play-off bude hrát proti Ostravě.

Druhý byl Olymp Praha. Ten opět velmi omladil tým. Přišla například mladičká Michaela Mlejnková, věkem ještě kadetka, Veronika Trnková a Tereza Patočková, věkem juniorky. Ale hlavně, má ve svém středu Michalu Kvapilovou, nejvíce bodující hráčku extraligy. Na své venkovní zápasy to Olymp daleko mít nebude. Ve vršovickém derby si to rozdá se Slavií.

Třetí tým Přerova v základní části vynikal na podání. A to díky nejlépe podávající hráčce Barboře Gambové. Ta dala v 18 utkáních 47 es. Týmem, který proti nim bude stát, bude KP Brno. V základní části měl nejvíce bodující hráčku Romanu Staňkovou, která byla i v loňské extralize nejčastěji skórující hráčkou. Tak je však zraněná, a tak jí na postu univerzálky nahradila Anna Širůčková.

Poslední dvojicí je Olomouc-Frýdek – Místek. Olomoucký tým na přelomu roků zastihla smutná zpráva. Mladá a nadějná olomoucká smečařka Alena Honková zemřela na plicní embolii. Frýdek-Místek je velmi nevyzpytatelným soupeřem. A tak to Olomouc rozhodně nebude mít jednoduché.

Na našem webu budeme moct sledovat zpravodajství ze všech zápasů.