- RubrikaSportuj

Volejbalisté Příbrami mačkali Jihostroj na jeho palubovce, ale nedosáhli na úspěch

20.3.2015

Čtvrtfinálová série best of seven pod extraligovou sítí odstartovala dvěma dramatickými zápasy, v nichž budějovický Jihostroj před vlastním publikem prožíval velké trápení s příbramskými „kocoury“, které zdolal nejprve v pěti a poté ve čtyřech setech po velmi dramatickém průběhu. Odvety ve středočeském hornickém městě 22. a 23. března slibují znovu adrenalinový zážitek.

Větší část úvodního setu v prvním utkání ovládali hráči Jihostroje, ale hosté zabojovali v koncovce a získali setbol, když Tomáš Fila poslal servis do sítě. Vzápětí bylo dokonáno, neboť domácím se „povedl“ dvojdotek. Druhé dějství naopak Jihočeši zvládli suverénně i díky bodově úspěšnému Vladimíru Sobotkovi (blokoval, útočil, připsal si eso). Třetí sadu znovu rozhodli hosté v koncovce a čtvrtou získali Budějovičtí rozdílem devíti bodů.

Tie break byl vyrovnaný a hodně napínavý. Do obrátky šli hosté s jednobodovým vedením a teprve od stavu 12:12 převzal režii Jihostroj. Soupeři nepomohla ani skutečnost, že před druhým mečbolem šel na podání hrající kouč René Dvořák. „Ani jeden tým neukázal svoje maximum, ale Příbram hrála bojovně. Jsem spokojený s výsledkem, nikoliv s výkonem,“ uvedl trenér vítězů Jan Svoboda. „Od stavu dvanáct v pátém setu jsme nezahráli dobře v útoku a to rozhodlo,“ doplnil René Dvořák.

Odvrátili devět setbolů

Do druhého čtvrtfinále nastoupili Jihočeši bez Vladimíra Sobotky, jenž utrpěl svalové zranění. V pozměněné sestavě vystřídal Petr Zapletal na nahrávce Filipa Habra, místo Sobotky šel na blok Martin Tibitanzl a smečaře Jana Kulihu nahradil Petr Michálek. První set domácí vcelku zvládli a ujali se vedení, ale od druhého dějství se jim vůbec nedařilo, přestože do hry se postupně zapojili Kuliha s Habrem. Příbramští, kteří hráli ve stejném složení jako v premiéře play off, vedli celou třetí sadu až do stavu 24:21 v jejich prospěch.

Domácí však v infarktové koncovce odvrátili devět setbolů (hosté čtyři) a otočili poměr setů na svoji stranu. Čtvrtou část utrhli až za stavu 22:23, kdy Michal Kriško získal přímý bod z podání, potom hostující Martin Böhm ztroskotal na bloku a nakonec Kriško znovu bodoval ze servisu. „Příbram lépe ztrátovala, proto byla pořád před námi. Kluky musím pochválit, že nevzdali žádný stav,“ hodnotil Jan Svoboda. „Zápas byl na 3:0 pro nás. Darovali jsme vítězství soupeři, ale slibuji znovu velký boj,“ hlásil René Dvořák.