- RubrikaKULTURA

Vítězem soutěže Czechtalent 2013 je 15ti letý Michal Horák

27.5.2013

V sobotu proběhlo ve Zlíně finále Czechtalent 2013. Osmnáctý ročník pěvecké soutěž zná svého vítěze, je jím 15ti letý Michal Horák.

Czechtalent je ryze český festival populární hudby pro talentované zpěváky a zpěvačky do pětadvaceti let a tradici toho festivalu, který se ve Zlíně uskutečnil již poosmnácté, potvrzuje i vysoký zájem ze strany soutěžících. Letos obdržela pořádající agentura EMP Music 314 videonahrávek z České republiky i ze sousedního Slovenska.

Celkem dvanáct finalistů se představilo na sobotním galavečeru. Devět děvčat a tři chlapci postupně přednesli jednu píseň. Poté vybrala porota na základě součtu hlasů čtyři superfinalisty, kteří v druhé části soutěže zazpívali další skladbu a utkali se o prvenství.

Teprve patnáctiletý písničkář z Vysoké nad Labem Michal Horák zvítězil v sobotu ve zlínském Velkém kině se 153 body v osmnáctém ročníku pěvecké soutěže Czechtalent 2013. Porotu oslovil vlastními skladbami, s nimiž se několikrát prezentoval publiku i coby předskokan na turné Tomáše Kluse, vítěze Czechtalentu 2007.

Druhé místo letos obsadila dvacetiletá Barbora Fialová z Prahy se 142 body, o bod méně pak získala bronzová Vendula Pančochová ze Zlína, které je dvacet let. Za svůj výkon získal vítěz 10 000 korun a pozlacenou sošku – symbol soutěže.

„Z letošního výsledku soutěže opět jasně vyplývá, že se lidé chtějí především bavit a že pro zpěváka nejsou důležité pouze hlas a technika, ale také to, a obvykle mnohem více, jaký je šoumen a jak dokáže komunikovat s publikem. Michal dokázal, že je v tom opravdu dobrý,“ zhodnotil finále producent Luděk Malár.

Výkony soutěžících posuzovalo šestnáct českých i zahraničních osobností kulturní a politické scény. Již tradičně byli rozděleni na Malou a Velkou porotu. Velká porota hlasovala tajně, Malá naopak veřejně. Výkony zpěváku tak letos komentovali  předseda Miloš Skalka, člen skupiny Elán Vašo Patejdl a finalista Česko Slovenské Superstar Martin Harich.

Večerní program obohatili i zmiňovaní dva členové poroty. Vašo Patejdl zazpíval hit z filmu Fontána pre Zuzanu Ak nie si moja, Zanedbaný sex, či Voda, čo ma drží nad vodou. Martin Harich za jásotu svých fanynek představil několik songů z nového alba Príbeh snov.