- RubrikaLIFESTYLENEWS

Víte, jak vybrat správnou náplň pro vaši tiskárnu

2.3.2018

Tisknete doma, nebo ve vaší práci? Pokud z tiskárny začnou náhle vyjíždět prázdné nepotištěné papíry, je důvod jednoduchý. S největší pravděpodobností došla náplň. Jak vybrat novou? Není to nic složitého. Pokud máte inkoustovou tiskárnu, budete potřebovat kvalitní cartridge. Pokud máte naopak tiskárnu laserovou, jsou to tonery. To jenom pro pořádek, abyste věděla, co přesně poptávat.

Zjistěte typ vaší tiskárny

Toto je při výběru jedna z nejdůležitějších informací. Typ vaší tiskárny je základem proto, abyste vybrala správné tonery Canon, či náplně od jiných výrobců. Zjistit správný typ tiskárny není nic složitého, jelikož je řada míst, kde tuto informaci najdete. Zde jsou tři, na které se doporučíme podívat i vám:

  • Spodní strana tiskárny
  • Horní čelo tiskárny
  • Faktura k tiskárně

Jakou barvu potřebujete?

Doba, kdy se měnila jenom jedna náplň, je dávno pryč. U moderních tiskáren dochází k dělení. To znamená, že pořídíte buď náplň černou a barevnou, nebo lze pořídit každou barvu samostatně. Většinou je zvykem, že vám tiskárně ohlásí, jaká barva chybí, nebo jaká dochází. To je následně ta, kterou budete kupovat. Pokud však vidíte, že se ke dnu blíží i jiné, je vhodné rovnou do zásoby pořídit další. Nijak se nekazí a jejich uchování je snadné. Proto je dobré myslet na horší časy.

Originál, nebo alternativa?

I toto rozhodnutí vás čeká. Jak se jednotlivé možnosti liší? Originální náplň je přímo od výrobce. Alternativní je od jiné firmy. Neznamená to však, že by nebyla kompatibilní s vaší tiskárnou. Stejně tak to neznamená ani to, že by nabídla sníženou kvalitu tisku. Pro běžné úkony je zcela dostačující. Pokud je něco, co jí hraje do karet, tak je to primárně její ceny. Je tedy více než jasné, že pro klasické domácí použití, nebo pro jednoduché použití ve firmách je s ohledem na cenu tisku nejlepší volbou.

 

 

Podobné články