- RubrikaTECH

VIDEO: Nový software pro Android telefony Facebook Home je odhalen!

4.4.2013

Na dnešní prezentaci oznámil zakladatel nejznámější sociální sítě Mark Zuckerberg vstup na mobilní trh. Představil totiž nový software s názvem Facebook Home.

Již nějakou dobu se na internetu proslýchalo, že Facebook představí nový smartphone. Není to tak docela pravda. Facebook Home je soubor aplikací, které se budou moci nainstalovat do jakýchkoliv mobilních telefonů se systémem Android.

Základní myšlenka nového projektu je postavená na faktu, že uživatelé android telefonů tráví na svých mobilech 25% času na Facebooku. Proto je nový software postaven spíše na komunikaci s lidmi a ne na aplikacích jako takových.

Novinka v zobrazení zpráv

Jeden z hlavních bodů jsou inovace v oblasti zpráv. Zde se nazývají Chatheads. Pokud přijde nova zpráva, objeví se dole na displayi malý avatar odesílatele. Kdo chce, může jedním kliknutím v zápětí odpovědět, bez toho, aby opustil právě používanou aplikaci. Mimochodem se tady nerozlišuje mezi zprávou z Facebooku, nebo smskou. Pouze skupinové konverzace jsou odlišně zobrazené.

Jaká bude dostupnost

Facebook Home bude volně dostupný v Google Play Store od 12. dubna v Americe, poté co nejdříve i v ostatních zemích. Nejprve ale pouze pro vybrané telefony. HTC First je prvním telefonem, který bude mít systém Facebook Home předinstalovaný. Stejně tak telefony HTC One, HTC One X, HTC One X+, Samsung GALAXY S III, Samsung GALAXY S4 a Samsung GALAXY Note II. Volně ke stažení ho budete moci stáhnout v Play Store. Mezi další zájemce o program Facebook Home patří Sony, Huawei nebo Lenovo. Přesné informace ale nejsou zatím známi.

Podobné články