- RubrikaHudba

VIDEO: LUS3 dotočili druhý videoklip k singlu Dolly’s Gonna Love You

22.9.2012

Electro-popová hudební skupina LUS3, která letos na jaře vydala své debutové album dot.coma, obrazově rozhýbala singl Dolly’s Gonna Love You!

„Dolly je podle mě jednou ze stěžejních písní na desce „dot. coma“. Pocitově je na hranici špíny a kýče. Když jsem Jiřímu popisovala pocity, které bych ráda otiskla do její obrazové podoby, snažila jsem se je přirovnat ke kousavému svetru na nahém těle nebo k cukrové vatě v hladovém žaludku…“ popisuje atmosféru písně zpěvačka Veronika Kratochvílová.

Režisér a scénárista Jiří Andrle, který má na svém kontě klipy dalších kapel jako jsou Charlie Straight, LUNO, Fake Tapes či Tleskač, ke klipu dodává: „Je to taková hra s barvami a se stavem mezi snem a skutečností. Snažili jsme se vytvořit silnou emoci, kterou ale není možné přesně definovat.

LUS3 – Dolly’s Gonna Love You

Píseň, která má stejně jako celá deska dot.coma dravější a špinavější zvuk, neotřelé aranže, výraznější zpěvové linky a celkově propracovanější sound, je výsledkem více než roční práce ve studiu Golden Digital pod vedením producenta Michala Šťastného alias Amáka. Kapela se na desce zvukově potkává s elektronickým podsvětím berlínského metra, ale i s popovými prvky, dotýkajícími se současných trendů. Některé songy jsou klasicky odrzlé až infantilní, jiné nezvykle melancholické a temné.