- RubrikaKULTURA

Velká kniha králíčkových sebevražd aneb Andy Riley opět boduje

11.5.2011

Králíček. Všichni si jistě vybavíte krásné chundelaté a roztomilé zvířátko, které si spokojeně žije u babičky v králíkárně a nic ho netrápí. To ovšem není případ kresleného králíčka od britského komiksového kreslíře jménem Andy Riley. Hlavní hrdina jeho již tří vydaných kreslených knih je totiž králíček, který se z nějakého neznámého důvodu rozhodl ukončit svůj život. A to ovšem ne standardními způsoby jako je například skok pod vlak. Ušatec k sebevraždě využívá různých domácích spotřebičů, sportovního náčiní nebo kutilského nářadí. A tím to rozhodně nekončí.

Autor

Andy Riley se narodil 27. dubna 1970. Živí se jako kreslíř, scénárista komiksů a televizních pořadů. Je autorem jedněch z nejlépe prodávaných komiksových knih jako jsou ku příkladu Králíčkovy sebevraždy,Sobecké prasátko, Králíček sebevrah se vrací, Domácí zubař a nebo právě nejnovější Velká kniha králíčkových sebevražd.

Kniha není rozhodně určena dětem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Králíčkovy příhody jsou kombinací černého a britského humoru, ale to v tak dobré rovnováze, že pobaví i čtenáře, kteří obyčejně nejsou ani jednoho z těchto humorů příznivci. Opravdu vřele doporučuji :)

Nakladatelství Paseka
Rok vydání 2011
Cena 229 Kč

» Koupit knihu v internetovém knihkupectví Kosmas

redaktorka: Vlaďka Junková