- RubrikaNEWS

Václav Moravec: „Mým snem je skládat filmovou hudbu.“

15.2.2011

Chtěli byste si zajít na kávu s Václavem Moravcem? Asi by se vám to nepodařilo, protože Václav Moravec kávu nepije. Čajem ale nepohrdne. Nedávno měl zrovna cestu do Ostravy a já jsem dostal možnost natočit s ním rozhovor, a proto jsem se chopil šance a rozhovor se známým českým moderátorem Václavem Moravcem, jsem natočil. K pití si čaj skutečně dal.

A o jakých tématech jsme se bavili? Probrali jsme zákulisí pořadu Otázky Václava Moravce, politiku, hudbu, nebo třeba socální sítě, jako facebook a anketu TýTý.

Rozhovor:

Tomáš Kabát

Rozhlasový reportér a moderátor, zaměřený zejména na zpravodajství a interview. Zabývá se převážně kulturou, školstvím a politikou. K diktafonu nebo před kameru si zve zajímavé osobnosti i pro interview. Jeho hosty byli například Václav Moravec, Evžen Tošenovský, Helena Třeštíková, Radim Jančura nebo Jakub Železný. Od mládí přispíval zejména jako bloger na blog.idnes.cz, nyní studuje publicistiku. Absolvoval také měsíční stáž ve zpravodajství České televize. S redakcí Mezinami.cz se dostal do styku při 44. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Opět na festivalu, však o rok později, se stal členem týmu Mezinami.cz.