- RubrikaSportuj

V neděli se rozjel druhý ročník motokárového šampionátu

4.2.2013

V Havlíčkově Brodě na Vysočině odstartoval v neděli 3.února další ročník motokárových závodů. Po úspěšném prvním ročníku, do kterého se v sedmi závodech zapojilo téměř třicet závodníků z řad mužů i žen, připravili organizátoři šampionát i letos. V plánu je deset závodů a závodníci se kromě bodů do celkového hodnocení poperou i o hodnotné ceny od sponzorů a partnerů. A letošní rok bude vyjímečný i díky trati.

„Opět jsme na dráze udělali několik úprav, tentokrát jde však spíše o kosmetické úpravy,“ prozrazuje organizátor Michal Prášek a naráží tak na loňskou sezónu, kdy se několikrát měnila celé trať. V polovině roku dokonce v bývalé výrobní hale Plastimatu přibyl i nadjezd. I tak se ale všem závodník úpravy většinou líbily, a vždy to bylo oživení.

Loňský ročník ovládl s přehledem Patrik Bláha, letošní sezóna bude podle organizátorů vyrovnanější. „Pro letošní rok jsme po konzultacích se závodníky připravili nový bodový systém, který by měl být spravedlivější a udělat soutěž zajímavější. Ze závodu neodejde nikdo s prázdnou,“ doplňuje Prášek.

Celý tento projekt nemá na Vysočině obdoby. Motokáry se staly v Havlíčkově Brodě velmi populárními a fanoušci zde vždy najdou adrenalin a dramatické zápletky. Veškeré informace o pravidelch, závodech a sponzorech najdete na webových stránkách www.kartarena-hb.cz.