- RubrikaNEWS

Útok na prezidenta Klause: Jak je vůbec možné, že ochranka v takové situaci selhala?

29.9.2012

Chrastava na Liberecku 28.9.2012 – Česká republika byla včera šokována zprávou, že se na prezidenta Klause střílelo. Při  otevírání mostu v Chrastavě na Liberecku vystřelil 26-ti letý muž z plastové zbraně na prezidenta České republiky. Avšak i když u něj byla ochranka, nějak nezareagovala a po chvíli dále s prezidentem pokračovala v cestě po náměstí. Jak je to možné? Jinde ve světě by přeci zakročili jinak. Muže, který střílel, si nikdo ani nevšímal.

Útočník později poskytl několika médiím interview a následovně byl zatčen. Po včerejším skandálu se na internetu objevily různé diskuze a spekulace, kdo za co může. Největší vina se přikládá ochranné službě, jelikož nijak nezasáhla. Ředitel bezpečnostní služby jasně vypověděl, že měli celý konflikt pod dohledem a nestříleli na útočníka, protože věděli, že se jedná o airsoftovou zbraň.

Ředitel bezpečnostní služby byl dnes policejním prezidentem odvolán z funkce ředitele Útvaru pro bezpečnost prezidenta. Prezident České republiky byl následně po akci dopraven do nemocnice s lehkými zraněními. Další zanedbání ochranky prezidenta. Nevzali ho do nemocnice ihned po útoku, kvůli riziku otravy. Střelec je nyní obviněn, čeká ho trest dva roky za mřížemi – za výtržnictví. 

foto: tn.cz

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...