- Rubrika

Turecko poslalo Čechy domů, Euro pro ně skončilo

16.6.2008

Smutně včera skončilo fotbalové Euro pro naší fotbalovou reprezentaci. V poslední čtvrthodině neudrželi pozornost a nechali si do své brány vstřelit hned tři góly. Jen málo dělilo naše fotbalisty od postupu do čtvrtfinále. Rozhodující již téměř vyhraný zápas podcenili a se smutkem se vrací domů.

V sestavě Čech, Koller, Jankulovski, Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Sionko, Galásek, Matějovský, Polák a Plašil přišlo české mužstvo na stadion v Ženevě vyhrát. V prvním poločase odehrálo dobrý zápas, obrana byla pozorná a naskytla se spousta šancí. První vyšla Janu Kollerovi. Český útočník využil přihrávky od Grygery a parádní hlavičkou tak zajistil první gól.

Pět žlutých a jednu červenou kartu musel švédský rozhodčí Peter Fröjdfeldt rozdat tureckému týmu. Turci statečně bojovali, sem tam se však projevila jejich agresivita. I náš tým neodešel s prázdnou. Žlutou kartu dostal kapitán Tomáš Ujfaluši, Tomáš Galásek, dokonce i Milan Baroš, který seděl na lavičce.

Druhý poločas byl opravdu dramatický. Z počátečního tlaku Turků se Češi vymanili a v 61. minutě poslal míč do brány soupeře Jaroslav Plašil. Do 70. minuty Češi vedli 2:0 a očividně spoléhali na to, že již výsledek nějak ubrání. Své naděje vzkřísili Turci díky gólu Turana Ardana a snížili na 2:1. Kahveci Nihat pak v 87. minutě dorovnal na 2:2. Petr Čech sice vyskočil proti centrovanému míči, ten mu však z rukou vyklouzl přímo k nohám tureckého hráče, který již pohodlně skóroval do prázdné branky. Tím se však nespokojil a o dvě minuty později ještě stačil poslat Turky do vedení. Petr Čech opět nedokázal střele zabránit a Česko dostalo třetí gól. Během čtyř minut následného prodloužení už náš tým náskok Turků nedohnal a prohrál tak 3:2.

Čeští fanoušci odcházeli z tribun se slzami v očích, ne jinak tomu bylo u českých hráčů. Smutní a zklamaní se procházeli po hřišti a nemohli uvěřit, že tak nadějný zápas jim nevyšel a Turecko je poslalo domů. “Tu hru jsme měli vyhrát!“ byla slova kapitána českého národního týmu Tomáše Ujfalušiho. Co jiného dodat, ten zápas měli opravdu vyhrát!