- RubrikaKULTURA

Třicetiletý Visací zámek připravil platinovou kolekci

28.6.2013

Visací zámek bude jednou z hlavních českých hvězd letošního Sázavafestu. Ten se bude na začátku srpna hostit Světlá nad Sázavou.

Kultovní česká punkrocková formace Visací zámek se dobrala do kulatého jubilea, které je u každé kapely obdivuhodné. Toto jubileum kapela  oslavila v loni v prosinci. Na jaře si k tomu vyrazila na koncertní turné a není třeba se obávat, že na Sázavafestu nedojde k nějaké připomínce rovněž.

Na začátku května se na trhu objevil další díl populární edice Platinum Collection, který bude tentokrát zasvěcen právě Visacímu zámku. 3 alba přinesou nejslavnější písničky, z nichž mnohé nesporně uslyšíme také ve Světlé v živém provedení.

Přitom všechno mohlo být jinak. Když v roce 1982 odehráli studenti stavební fakulty svůj první koncert na školním večírku, další kariéru nijak neplánovali. Jejich set měl ale velký ohlas, a tak mladíci začali přemýšlet o hudební budoucnosti.

Od té doby šlo vše hladce, do okamžiku, kdy byli všichni členové povoláni na vojnu. Kvůli tomu přišla první krize. Druhé krizové období se dostavilo po revoluci v roce 1989, kdy se lidem rozšířily další možnosti zábavy, a Visací zámek zažil zásadní odliv publika. I tyto překážky ale překonal a díky neustálému koncertování se udrželi v povědomí veřejnosti.