- RubrikaSportuj

Tréninkové derby Ostravy a Havířova patřilo domácím

9.10.2013

VK Ostrava – Havířov 3:1 (24:26,25:21,30:28,25:16).

V rámci přípravy na nový ročník extraligy zavítal do mistrovské haly ostravských volejbalistů tým z Havířova. Mužstvo pod vedením Jaroslava Tomáše do slezské metropole přijelo v deseti lidech.

o odchodech hráčů Kotase, Srkala, a Kramára tým tvoří vesměs zbytek hráčů z minulého ligového ročníku a tři nováčci. Jelikož se nejednalo o klasický zápas tak se hrálo bez technických oddechových časů. Role rozhodčího se chopil Tomáš Zedník.

Jak bylo avizováno, tak se sestava až na Toma Dvořáka měnila každý set. Pořád domácím chyběl Erik Sundberg, jenž bojuje za národní tým na kvalifikaci pro mistrovství světa. (Švédsko – Rumunsko 3:0, Švédsko-Ukrajina 0:3).

1. Set – 24:26 (Esa 0-2, Chybné podání 2-7, Bloky 2-1).

Ostrava sestava: Dvořák, Široký, Červený, Fořt, Rodek, Rehák-Castello

Začátek se Ostravě nevyvedl. Rychle prohrávala 1:4. To se drželo do stavu 6:9, kdy po time outu se ostravští sebrali a blokovali útoky Havířova. Havířov v zajímavém středu setu odskočil na 16:20. Ostravě se nepovedlo již náskok Havířova stáhnout a hostující vyhráli 24:26.

2. Set – 25:21 (Esa 1-1, Chybné podání 7-6, Bloky 2-2).

Ostrava sestava: Dvořák, Srkal, Čechmánek, Mauler, Rodek, Rehák- Castello ( Karásek)

Druhý set, se změněnou sestavou Ostravy, měl vyrovnaný začátek. až ve středu setu se Ostrava odtrhla díky útokům středem a univerzála Reháka. Ostrava také výborně blokovala a v poklidu set dohrála do vítězného konce.

3. Set – 30:28(Esa 2-0, Chybné podání 4-6, Bloky 3-3).

Ostrava sestava: Dvořák, Srkal, Čechmánek, Mauler, Karásek, Rehák- Castello ( Záhorský, Rodek).

Třetí set byl ze začátku velmi nezajímavý. Týmy pouze uhrávaly na střídačku body. Hosté však odskočili na stav 9:14. Hra se ale opět vyrovnala až do napínavé koncovky. Ta se nakonec rozhodovala za stavu 30:28, kdy výborně smečoval ze středu sítě Čechmánek. Ostrava tedy vedla 2:1.

4. Set – 25-16(Esa 3-0, Chybné podání 3-4, Bloky 6-1).

Ostrava sestava: Dvořák, Červený, Srkal, Karásek, Záhorský,Rehák- Castello

Ostrava se na začátku čtvrtého setu ujímá vedení, a to nepustí až do konce zápasu. Celý čtvrtý set výborně hráli jak Adam Záhorský, tak také Igor Rehák a vlastně celý tým. Ostrava nakonec zápas vyhrála 3:1.