- RubrikaLIFESTYLE

Trendy v moderním lenošení: Sednout si, natáhnout se, udělat si pohodlí s laptopem na klíně

25.3.2013

Zdají se vám vaše stará křesla, která máte v bytě už od doby, kdy jste se nastěhovali, nudná a okoukaná? Rádi byste ho vyměnili za nějaký nový originální kousek a oživili tak celou místnost?. Můžete dát prostor fantazii a poohlédnout se poohlédnout se po něčem trochu jiném. Nebojte se bytových trendů. Pojďme si některé z nich krátce představit.

závěsné křesloVelice lákavým a originálním bytovým doplňkem jsou závěsná křesla. Vrátí vás do dětských let, slouží jako útočiště k relaxaci a ještě dobře vypadají. Pro jejich zavěšení je potřeba jediný bod ve stropě nebo ideálně dřevěný trám v podkroví. Vyrábí se „kukaně“, tkaná obdoba houpací sítě nebo dokonce křesílka s polstrováním. Takové křeslo nezabere moc místa. Jestliže se vám kvůli prostoru přesto nehodí mít ho v bytě napořád, stačí ho prostě sundat a uklidit.houpací síť

Houpací sítě už dávno nepatří jenom na zahradu. V bytě slouží nejen k relaxaci, ale i jako pěkný doplněk. Zejména pokud upřednostňujete přírodní materiály, bude se vám domů hodit. Můžete vybírat z široké škály barev a vzorů. Pokud ho chcete na zahradu, nemusíte mít ani stromy, stačí si pořídit stojan. V houpací síti je možné lenošit sám a nebo ve dvou, záleží na typu sítě.

sedací pytleJako aternativa křesel a pohovek se vyrábějí i pohodlné sedací pytle primabag.cz plněné kuličkami. Pytle a vaky se dají tvarovat dle libosti nebo je lze koupit už vytvarované. Dělají se v různých velikostech pro dospělé i pro děti. Existuje několik druhů vypadajících jako velký polštář nebo jako křeslo . Pánům jistě udělá radost originální sedací pytel fotbalový míč. Všechny vaky se dají otevřít. Polystyrenové kuličky do sedacích vaků lze tedy vyjmout nebo doplnit podle potřeby.

nafukovací křesloJednou z novinek posledních let jsou také nafukovací křesla. Jejich výhodou je, že je můžete mít v bytě, na terase, na zahradě a dokonce i v bazénu, kde se dají použít na vodní radovánky. Pro svou multifunkčnost se staly oblíbeným (nejen) bytovým doplňkem. Bojíte se jejich vzhledu? Věřte, že byste na první pohled ani nepoznali, že jde o „nafukovačku“. Lze vybírat z mnoha barev i tvarů, nemusí nutně vypadat jako vodní lehátko. Dalším plusem je lehká skladnost. Narozdíl od ostatních křesel, je prostě je vyfouknete a uklidíte do skříně.