- RubrikaHudba

Toxique nedávno dokončili svůj „velikonoční“ videoklip k první skladbě alba Outlet People: Field Lines.

19.4.2011

Natáčení videoklipu probíhalo v unikátním komplexu uměleckých ateliérů a galerií Karlin Studios. Realizace se ujal režisér JQr, který se mimo jiné podílí na tvorbě nonkonformního queer magazínu ‚Q‘. Minimalistická podoba videoklipu, spřadená z najbrtovské estetiky a letmých dotyků křesťanské symboliky spatří poprvé světlo světa v období Velikonoc, a to právě díky některým svým vizuálním prvkům.

Podívejte se na videoklip:

Viliam Béreš, klávesista TOXIQUE, ke klipu dodává: „Rozhodli jsme se, že píseň pro náš nový videoklip bude ‚Field Lines’ pro její unikátní poťouchlý zvuk a bezbřehý optimismus, kterým je nabitá k prasknutí. Dětský sbor, který na desce obstarává refrény, bude ve vizualizaci singlu zastoupen čtyřmi zpěváčky z pěvěckého sboru ‚Paprsek‘, kteří v klipu prožijí dost zvláštní a mrazivá setkání třetího druhu.“

TOXIQUE se rozhodli obdarovat rekvizitami z nového videoklipu nejkreativněji oblečené návštěvníky svých koncertů, takže pokud ve skrytu své duše toužíte po pštrosím vejci, měli byste si zajít TOXIQUE co nejrychleji poslechnout naživo.