- RubrikaKULTURA

To byla Anglie, zpívají The Fialky v parádním videoklipu!

12.9.2013

Píseň kapely The Fialky This is England inspirovaná stejnojmenným filmem, která se objevila na stále aktuálním EP No School, vydaném v březnu tohoto roku, se dočkala videoklipu.

Známí 77 punkáči tímto symbolicky zahajují návrat z festivalů do klubů, který odstartují v domovské Praze v klubu Futurum ve čtvrtek 12.9.2013. Krom kapely můžete v klipu vidět i Evu ze Sour Bitch. Na realizaci se pak podílel v rámci střihu Robert Harvánek a natočil Tomáš Hazoun, kteří mají zásluhu třeba i na videu kapely Nežfaleš k písni Modrá Vopice.

Krom toho některé dotáčky dělal známý pražský milovník Jenda Peterka osobně. Stejně jako původní film, tak píseň i klip pojednávají o době, kdy se do subkultury skinheads, do té doby apolitické a milující Jamajskou hudbu v čele se SKA, infiltruje národní fronta, aby u části z ní zkazila původní ideály na nacionalismus, rasismus a xenofobii.

Na závěr snad jen citace z textu písně: „…je nutný vybrat si svojí stranu.“ Užijte si video! Link klip: Kompletní seznam koncertů The Fialky do konce roku: http://thefialky.cz/?id=shows www.facebook.com/thefialky, www.bandzone.cz/thefialky