- RubrikaHudba

Tento song obletěl celý svět: Nejslavnější píseň Gangnam Style se dostala na vrchol

12.10.2012

Píseň s názvem Gangnam Style od jihokorejského interpreta PSY se stala nejslavnějším a nejznámějším songem celého světa. Na youtube shlédlo videoclip přes čtyřista miliónů lidí a každý den se tyto čísla mění (přibližně až o 5 mil.). Diváky neupoutala pouze píseň, ale hlavně komický tanec zpěváka, který už se snažilo napodobit stovky lidí. Na tuto píseň se za krátkou dobu vytvořily různé parodie všech světových jazyků. Všechny rádia ji po celém světě hrají a klipy obohacují internet.

Kdo vlastně je PSY?

Park Jae-sang, tak zní jeho pravé jméno, se věnuje tanci (především hip hopu) a zpěvu. Jak už jsme zmiňovali, jeho nejslavnější píseň je Gangnam Style. PSY sám o sobě tvrdí, že už není nejmladší a ani není tak hezký. Přesto tato novodobá celebrita vydala již 11 alb.

Officiální klip

Klip slavného songu se nejčastěji skládá z originálního tance a záběrů z všemožných prostředích (v bázenu, v metru, u koní…).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0[/youtube]

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...