- Rubrika50. MFF KV

Tělo, drama o vztazích, smutku a hledání cesty k sobě

11.7.2015

Příběh vypráví o nefungujícím vztahu otce a dcery, kteří po smrti matky nedokáží tuto tragédii překonat, odpustit si, vyjít spolu a žít jako dřív. Otec utápí svůj žal v alkoholu. Depresivní práce detektiva od vražd mu moc klidu nepřidává. Je na nervy, nevrlý, uzavřený do sebe. Dcera Olga se na něj dívá z patra. Viní ho, protože on na rozdíl od matky, zůstal. Olga sama má problémy. Jako anorektičku ji otec nechá odvézt na kliniku. Olga to uvítá, protože nemusí být s ním, avšak je nucena postavit se své nemoci a sama sobě.

V tomto prostředí se dvojice setkává s další osamělou trpící osobou. Terapeutkou Aniou, která si v sobě nese nezahojené rány z minulosti. Ania se dokáže nejen vžít do lidských duší, ale tvrdí, že cítí přítomnost mrtvých, které se chtějí spojit se svými příbuznými. Příběh graduje u esoterické seance.

Psychologické drama Tělo je pohledem do duší tří nešťastných lidí ztracených ve vlastním smutku. Hledají cestu nejen k sobě navzájem, ale hlavně sami k sobě. Každý z trojice má svůj destruktivní způsob, jak se se svými stavy vyrovnat, přitom řešení svého smutku mají přímo před očima. Snímek o napravování mezilidských vztahů a ukončení destrukce těla a hlavně duše je plný bizarní prvků působících velice komediálně. Příběh s vážným tématem s prvky černé komedie pobaví nejednoho diváka.

Film byl již uveden na festivalu Berlinale, kde získal cenu za režii.

Polský snímek Tělo režisérky Małgorzaty Szumowske byl uveden v Kralových Varech v sekci Horizonty.

Zdroj foto: kviff. com