- RubrikaSportuj

Sweden Rally-Martin Prokop veze prvních 15 bodů ze světového mistrovství

15.2.2010

Karrlstad 15.2.2010 Včera skončil prvmí letošní závod WRC-Rally ve Švédsku.Absolutní pořadí vyhrál Finský jezdec Hirvonen.

arlstad 15.2.2010

Švédská Rally 2010 je minulostí.Absolutním vítězem se stal Fin Hirvonen.Nestratily se ani jezdci,který soutěž dokončili.Martin Prokop skončil ve své třídě na třetí příčce a získal prvních 15 bodů.Martin při rozhovoru se mnou konstatoval, že až na malé problémy s vozem se nám jelo v pohodě.Ovšem vypadnutí zadního okna nám pěkně prochladilo kabinu.Venku bylo -20 stupňů.Jinak jsme si soutěž užívali.Byl to krásný víkend.Semerád skočil na 4 pozici v třídě sériových vozů.O lepší umístnění posádku připravil defekt a následné vyjetí s tratě.Při rozhovoru se mnou při nájezdu na poslední rychlostní zkoušku mi potvrdil,že vyproštění trvalo 10 minut.Tím pádem jsem už naše soupeře před námi nemohli dostihnout.Zůstali jsme na stejné pozici.Naši soupeři mněli vědčí ztrátu než naše penalizace.Potom jsme už jeli na jistotu.Švédští pořadatelé se zhostily úkolu na vysoké úrovni.Na tratích RZ výborně pracovali pořadatelé.Samotní diváci se chovali díky jim ukázněně.