- Rubrika

Světový pochod za mír a nenásilí projde Prahou

2.11.2009

Souhlasíte s tím, že válkami a útočením se konflikty, kterých je ve světě i u nás mnoho, nikdy nevyřeší, ba naopak budou narůstat? Přijďte tuto myšlenku podpořit v úterý 3. listopadu na Václavské náměstí.

Světový pochod za mír a nenásilí je mezinárodní akce, jejímž smyslem je dát prostor všem, kdo nejsou spokojeni se současnou násilnou situací ve světě a chtějí pro změnu k lepšímu také něco udělat. Pochod vyšel 2. října z Wellingtonu na Novém Zélandu a během tří měsíců projde téměř celý svět a dojde až do Argenity, kde bude 2. ledna 2010 zakončen.

Do Prahy přijde Světový pochod v neděli 1. listopadu a u této příležitosti proběhne řada akcí. Největší bude multikulturní MíR party na Václavském náměstí – v úterý, 3.listopadu od 17hodin. Společně se zde pokusíme o vytvoření nového světového rekordu v karaoke s písní Imagine. Poté proběhne multikulturní průvod Prahou ve stylu karnevalu v Riu a na závěr vypustíme thajské lucerny přání, které již Prahu zaplavily v rámci akce Light the Future 2. října a měly velký úspěch. V rámci pochodu proběhne v ČR také konference v Senátu Parlamentu ČR, 2.11. od 9hodin.

Záměrem pochodu je odstranění jaderných zbraní, postupného snížení počtu konvenčních zbraní a podpisu mezinárodních smluv o neútočení. Dále také dosáhnout toho, aby se vlády států zřekly války jako platného způsobu řešení konfliktů. Dalším důležitým cílem je uznat a oslavit to nejlepší ze všech rozmanitých kultur a národů na Zemi.

Videopozvánka:
http://www.youtube.com/watch?v=bfssBDvBbG.


Foto a zdroj: nenasili.cz