- RubrikaSportuj

Superfinále florbalu – otevírá se nová historie!

24.3.2012

Letošní florbalové play-off bude v historii nesmazatelně zapsáno jako první, které rozhodne jeden jediný zápas – superfinále florbalu. Extraligové florbalové oddíly stály u zrodu odvážné myšlenky, aby od soutěžního ročníku 2011/2012 rozhodovala finále soutěže jediná velká bitva ve velké florbalové aréně. Akce, která nemá ve významných českých kolektivních sportech obdoby, je svoji strukturou podobná třeba takovým akcím jako je např. Super bowl v americkém fotbalu. Svoji náruč otevře florbalovým i dalším sportovním příznivcům vysočanská O2 arena 21. dubna
2012.

Českému florbalu je 20 let

Exkluzivní balení tohoto sportu bude také tím nejlepším dárkem při oslavách 20 let florbalu v České republice. Od založení v roce 1992 urazil florbal v České republice neuvěřitelný kus cesty. Od utkání týmů složených z nadšenců na začátku devadesátých let, kdy slovo florbal prakticky nikdo neznal, je florbal v roce 2012 nejrychleji se rozvíjejícím sportem s druhou největší členskou základnou. Oslavy 20 let propuknou právě během Superfinále. Fanoušci se tak kromě výjimečného sportovního zážitku mohou těšit na nabitý doprovodný program.

Změna celého play-off

Se změnou finálového klání přichází i celková změna systému play off. Aby do superfinále postoupily opravdu ty nejlepší  celky, musí podstoupit čtvrtfinálové i semifinálové bitvy na čtyři vítězné zápasy. Ve finále mužské i ženské kategorie se pak už vše rozhodne během jediného utkání. Nebude žádné cesty zpět, možnost opravy. Gladiátorský souboj v aréně o sportovní slávu. Jeden den, dva vítězové!

V roce 2008 při Mistrovství světa florbal dokázal, že patří mezi sporty, které dokáží oslovit širokou sportovní veřejnost. Teď mají všichni další příležitost, aby si znovu vychutnali florbal ve velké aréně. Nenechte si ujít florbalový svátek v nejmodernější aréně ČR. Na Superfinále florbalu 2012 nesmí chybět žádný sportovní fanoušek!

Ceny vstupenek jsou nastaveny tak, aby se na Superfinále mohl přijít podívat opravdu každý. Celodenní vstupenky jsou k dispozici ve dvou kategoriích – 190,- a 390 Kč.

Časový harmonogram SFF:

12:00 hod. – otevření bran O2 areny
12:30 hod. – finále ISOline Cupu – krajské florbalové reprezentační týmy do 17 let
14:00 hod. – finále Extraligy žen
17:00 hod. – finále Fortuna Extraligy mužů

Vstupenky zakoupíte v síti SAZKA TICKET nebo na www.sazkaticket.cz

Jan Píša

V současné době jsem studentem ČVUT v Praze na fakultě informačních technologií. K mým koníčkům patří sport, psaní literatury, publicistických článků, fotografování, tvorba grafiky a webových stránek.