- Rubrika

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové zve na noční prohlídku s ohňovou show

29.10.2009

Ve městě pod Bílou věží se schyluje k další zajímavé akci. Studijní a vědecká knihovna s novým sídlem v Hradecké ulici se chce svým příznivcům ukázat i v jiném stylu, než ji znají z běžných návštěv.

V tomto roce slaví knihovna 60. výročí od svého založení. Není to však úspěch jediný. Během minulého roku se knihovna přestěhovala do nové budovy v Hradecké ulici, sousedící s vysokoškolským areálem u soutoku řek Orlice a Labe, která byla za tímto účelem postavena. Podařilo se tak spojit několik předchozích míst do jednoho komplexního sídla, které svým čtenářům nabízí větší komfort ve své přístupnosti i vybavenosti. Bylo by chybou nezmínit, že tato architektonicky zajímavá budova, dostala před nedávnem ocenění Stavba roku 2009.

Nejen to je jistě zajímavým lákadlem k návštěvě.

Chcete – li do knihovny zavítat i v jiný čas, než je běžným zvykem, nabízejí její pracovníci speciální noční prohlídku, která zahrnuje i prostory běžně návštěvníky nevyužívané, a to navíc s výše zmíněnou ohňovou show. Tato akce proběhne 4. listopadu od 21:30. Vstup je volný. Další informace ohledně prohlídky i knihovny celkově naleznete na jejích domovských stránkách www.svkhk.cz.