- RubrikaHudba

Stříbrné jezero ožilo italskými gondolami

24.4.2010

Jedna z tzv. open-air akcí, v rámci letošního již 14. ročníků festivalu Další břehy na téma Benátky, se konala o víkendu 17. a 18. 4. na „Stříbrném jezeře“ v Opavě.

Atmosféra Benátek “připlula“ spolu s pravými italskými gondolami. Již před desátou hodinou dopolední byly připravenu u provizorního přístavu San Marco, dvě gondoly přímo z Itálie. Jedna tradiční černá a druhá závodní červená. Okružní plavbou potěšili opavské návštěvníky festivalu členové benátského veslařského klubu Guidecca.

 

Nutno říci, že se v téměř brzkou ranní hodinu zúčastnilo této netradiční podívané, nevídané množství účastníků, kterých během dne jen a jen přibývalo.

 

Ať už se jednalo o “aktivní“ účastníky, kteří si, za cenu 80 korun, na vlastní kůži vyzkoušeli šikovnost gondoliérů, či pozorovatele, jež ze břehu tyto skutečně nádherné lodě fotografovali.

 

Akce se zúčastnilo také hojné množství dětí, pro které byly mimo jiné připraveny nafukovací skákací hrady. Většina z nich se ale nemohla dočkat, až nasednou do, poněkud kolébavé, zato krásné loďky a vyrazí na svou “první plavbu po Italsku“. Skutečně nejzáživnější pohled byl skrze “oko fotoaparátu“ na jejich šťastné a spokojené výrazy, tak trochu jako o Vánocích.

 

Z pódia blízko přístavu se navíc linula typická italská hudba, takže s trochou představivosti by jste si mohli připadat, jako na kanálu v Benátkách. Poté se na pódiu objevil “průvodce“ z řad zástupců kejklířů a herců, aby všudypřítomné seznámil s programem a sám vypadal, jakoby si zrovna odskočil z pravého italského karnevalu.

 

Projížďky na gondolách si Opavané mohli užít dosytosti až do desáté hodiny večerní, kdy při svitu lampiónů zakusili i trochu romantiky. Vrcholem pak bylo pouštění hořících balonů štěstí přímo do nebe.