- RubrikaTECH

Strhující životopis zakladatele Applu Steva Jobse si nyní můžete poslechnout jako audioknihu na Audiotéka.cz

11.6.2012

Audiokniha Steve Jobs, strhující životopis zakladatele Applu sepsaný Walterem Isaacsonem v podání herce Martina Stránského, fantasy bestseller Eragon patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě, opět načtený Martinem Stránským nebo Jménem krále – historický příběh podle Vlastimila Vondrušky v interpretaci Vladislava Beneše a Aloise Švehlíka. To je jen ochutnávka z aktuálních novinek, které v digitální podobě, na českém knižním trhu exkluzivně nabízí Audiotéka.cz. K jejich čtení není třeba mít otevřené oči, volné ruce k obracení stránek, ani dostatek času a klidu nebo optimální světelné podmínky. Stačí jen poslouchat.

Projekt audioteka.cz, první a jediný svého druhu v České republice, vznikl v říjnu 2011. V současné době je na www.audioteka.cz k dispozici 900 titulů digitálních audioknih nejrůznějších žánrů ve formátu MP3 nejen pro přímé stažení do počítače, ale díky aplikacím také do mobilního telefonu nebo na iPad.

Obtížné může být snad jen vybrat si z atraktivní, mimořádně obsáhlé nabídky audioknih (volbu naštěstí usnadňuje možnost poslechnout si ukázku zdarma), všechny následující kroky jsou uživatelsky velmi jednoduché. Bezprostředně po úvodní registraci, výběru a zaplacení některým z mnoha nabízených způsobů, následuje rychlé stažení ve formě souboru. Ceny digitálních audioknih jsou o 20-30 % nižší než v kamenných prodejnách, kde navíc tvoří jen okrajovou část sortimentu. Všechny zakoupené audioknihy se ukládají ve virtuální poličce každého uživatele, odkud si je může neomezeně, bez dalších poplatků či omezení, stahovat. Aplikace umožňují přístup do této osobní poličky i výběr a nákup dalších audioknih kdykoliv a odkudkoliv. Žádné poštovné a balné, žádné hledání místa pro novou knihu v přeplněné knihovně.

Audiotéka.cz vrací knihy do každodenního života současného člověka. Spojení s moderními technologiemi dává knihám nový rozměr, odstraňuje bariéry, které rychlá doba staví čtenářům do cesty. Audioknihy zpříjemní čekání v dopravní zácpě, jízdu autem či vlakem, dají se poslouchat při domácích pracích, při aktivním pohybu i sezení v kanceláři… Jsou zaručeným tipem pro školáky, jak zdolat povinnou četbu, pro rodiče, kteří hledají kvalitní zábavu na dlouhé cesty s dětmi nebo způsob, jak své ratolesti zavést do světa fantazie, který se otevírá jen při četbě knížek. Bonusem je zapojení celebrit, zkušených profesionálů, kteří knihy ve studiu načítají. Díky osobité interpretaci a v případě některých audioknih i hudby a dalších zvukových efektů je intenzita sdělení i celkový zážitek ještě silnější.

Audiotéka.cz prodává audioknihy mnoha nakladatelství, klasiku, ale i aktuální bestsellery a tituly, které jsou dostupné pouze v digitální verzi, nikoliv na CD, jako běžné audioknihy. Detektivky, horory, fantasy, pohádky, dobrodružné i humoristické romány, příběhy pro děti a mládež, biografie, poezie, odborná i populárně naučná literatura, příručky orientované na osobní rozvoj, výuku jazyků a dokonce i audioprůvodci Římem, Paříží a Londýnem. Není divu, že za osm měsíců existence má Audiotéka.cz 16 000 registrovaných uživatelů a jejich počet se stále zvyšuje.