- RubrikaNEWS

Stálice českého i zahraničního nebe – to bude letošní RfP

11.6.2014

Své zastoupení budou mít na Rock for People, který se bude konat na začátku července v Hradci Králové, i stálice české hudební scény. Stěží si lze představit, že by se v našich luzích a hájích našel lepší a výraznější headliner, než je legendární LUCIE. Ta v rámci svého comebackového megatour odehraje jediné festivalové vystoupení právě na Rock for People. Svoje narozeniny tu oslaví také CHINASKI, kteří stejně jako Rock for People uzavírají druhou dekádu svého působení na hudební scéně.

Možná ještě důležitější než zvučná jména headlinerů je pro dramaturgy Rock for People snaha přivézt do Čech i interprety, jejichž kariéra v současnosti více či méně prudce startuje. Tak se budou fanoušci moci setkat s energickým dívčím rockerským tandemem DEAP VALLY z USA, belgickými mistry vícehlasé rockové harmonie BALTHAZAR, tajemnými Švýcary KADEBOSTANY, australskými MONEY FOR ROPE, jejichž písně a charismatický projev odkazují až někam k morrisonovským zdrojům, nebo japonským dívčím post-rockovým triem TRICOT z Kjóta.

Hudební program bude zarámovaný řadou aktivit v areálu Festivalparku, desítkami DJ‘s parties nebo workshopů, diskusí, sportovních aktivit (mimo jiné v souvislosti s kompletně vybaveným sport barem v režii generálního partnera RfP Staropramenu)… Po loňském úspěchu je pro návštěvníky opět připraveno festivalové kino v režii Areofilms, které promítne devět vybraných snímků, mimo jiné Trierovu Nymfomanku I + II, Pěnu dní nebo netradiční road movie Trabantem až na konec světa. Exkluzivně jen na Rock for People bude v předpremiéře promítnut film francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe Fízlové, hajzlové.

Festivalový areál a camp pro návštěvníky na letišti v Hradci Králové zabírají celkem rozlohu 50 hektarů. Vystoupení probíhají na velké open air Rock for People stage s kapacitou 25 000 lidí, ve stanové Staropramen stage pro 9 000 lidí uvnitř a stejný počet v přilehlém okolí, v menším stanu ZOOT Showcase stage pro 3 000 lidí, ve dvou hangárových scénách a Red Bull Tourbusu. Kromě toho je k dispozici několik DJ´s scén a chill-out zón, které jsou otevřeny až do ranních hodin.

Festivalpark návštěvníků umožňuje RfP rozvíjet společenskou funkci festivalu i osobní komfort návštěvníků. Najdou zde množství atrakcí, odpočinkových zón i pestrého cateringu. Velký důraz je kladen na kvalitu a více než dostatečnou kapacitu všech hygienických zařízení a sociálního zázemí. Zelený charakter festivalu není jen módní frází, ale zodpovědně připraveným a důsledně realizovaným systémem, který zahrnuje mimo jiné i vlastní třídící linku na odpad.

Za necelý měsíc tedy může vypuknout jeden z největších festivalů v České republice, který podává ruku mnoha hudebním stylům a přátelům dobré hudby jak z tuzemska, tak z řady dalších zemí. Do Hradce se opět sjedou kromě českých a slovenských fanoušků také návštěvníci z Německa, Polska, Rakouska a stále častěji i z Velké Británie, Nizozemí, Belgie nebo Francie.