- RubrikaKULTURA

Spolu s Korn zamíří na Aerodrome festival také Bad Religion

16.5.2016

Velké hvězdy i legendy svého žánru – Korn a Bad Religion – to uvidí fanoušci na Aerodrome festivalu. Ten se uskutečná 15. června v Tipsport aréně v Praze.

Korn je americká metalová kapela, která byla založena roku 1993. Původně vznikla v Bakersfieldu v Kalifornii. První CD vydala kapela v roce 1994 pod názvem Korn. Druhá deska na sebe nenechala dlouho čekat, Life Is Peachy vyšla v říjnu 1996. Průlom v kariéře kapely přišel při vydání Follow the Leader v roce 1998, o rok později přišly velké úspěchy i s CD Issues.  Kapela vydala jedenáct alb, na kterých jsou hity jako Freak on Leash nebo Here to Stay.

Počátky kalifornských Bad Religion se datují rokem 1979. Jsou považováni za průkopníky nové punkové vlny, která přišla v 80.letech a jako svoji největší inspiraci je uvádí např. kapely NOFX, Offspring, Pennywise, Rise Against nebo Funeral For A Friend. Svoji bezmála čtyřicetiletou kariéru přerušili Bad Religion jen jednou – v roce 1984 a pouze na jediný rok. Přestože ani jim se nevyhnuly personální změny, po celou dobu v čele kapely stál její frontman Greg Graffin a v současné době skupinu tvoří celkem tři ze čtyř jejích zakládajících členů.

Zebrahead, čtveřice, která koketuje s rockem, punkem i hip hopem a jež se od svého vzniku v roce 1996 zapsala do světové hudební historie  již dvanácti nahrávkami. Mezi nimi i albem Panty Raid, na kterém si vzala „do parády“ hity ženských skupin a zpěvaček.  Jejich úpravě neunikla např. skladba Rehab od Amy Winehouse, Jenny From The Block od Jennifer Lopez, Survivor od Destiny’s Child nebo Girlfriend Avril Lavigne.

Aerodrome Festival pořádá NuCoast Productions ve spolupráci s Octopus Promotion.