Soutěžní sekce: Sladké zlo

6.7.2010

Ví víc, než by ve svém věku měla. Je mladá, krásná a sladce nevinná. Ale co když je to jen iluze? Co když jí jde o mnohem víc, než by kdo tušil? Je jí patnáct a za pomocí svého přítele Romaina přežívá na ulici. Tajně přespává v zahradním domku u honosné vily soudce Henriho van Eyeckeho, který jí tam jednou v noci přistihne. I přesto, že je jeho žena silně proti, vezme mladou dívku domů a nechá jí tam přes noc. To je pro Celine pobídka, aby rozehrála svou intrikářskou hru. Postupně si podmaňuje oba manžele, ale jejich důvěra je silně narušena poté, co se ze sítě lží začínají vynořovat skutečné motivy jejího jednání. Tato pavučina se postupně rozplétá a my zjišťujeme, že nic v tomto příběhu není náhoda.

Psychologický thriller Sladké zlo je komorně laděný filmový počin francouzského režiséra Oliviera Coussemacqa, který postupně divákovi rozbourává zažité názory a postoje a smazává hranice mezi vnimáním dobra a zla.

Film běžel poprvé 12.3. ve Francii na zahájení  v Cánnes. A podle režiséra Oliviera Coussemacqa byla kritika filmu přijata velmi dobře. Diváci měly také dobré reakce. Pro jeho celovečerní hraný debut vybíral herce velmi poctivě. „Zvláštním talentem režiséra je zmocnit se talentu ostatních. Zdálo se mi důležité hlavně vybrat herce. Chtěl jsem vybrat zkušené herce, zárověň hraje hlavní roli mladá začínající herečka,“  sdělil režisér na tiskové konferenci.

Na otázku kde sbíral inspiraci pro charakteristiku hlavni role a jestli se s takovým člověkem setkal, odpovědel: „Určitě jsem se setkal s takovým člověkem. V té roli je něco ve mě. Vychází to z mého nejhlubšího nitra. Ta osoba je ve mě vlastně celá. Nikdy jsem neměl pochybnosti jak se bude chovat, jak bude odpovídat a vyjadřovat se,“ ukončil tiskovou konferenci Coussemacq.

Sladké zlo

Drama / Thriller
Francie, 2009, 90 min

Režie: Olivier Coussemacq
Hrají: Pascal Greggory, Ludmila Mikaël, Anaïs Demoustier