- Rubrika

SOUTĚŽ: Respekt v přírodě!

25.11.2009

Motto Festivalu „Respekt“ je aplikovatelné nejen na mezilidské úrovni, ale obsahuje také harmonii lidí s jejich přírodním okolím, ve kterém žijí. Starostlivý a hodnotný přístup k přírodě a k tvorům žijícím v ní, je stejně tak důležitý, jako přístup mezi individui. Tímto projektem se my, mladí umělci z Čech a Rakouska, zaměřujeme na přístup k přírodě s respektem a tím pádem v tomto smyslu i na zacházení se sebou samými v čase enormních sociálních a ekonomických změn.

Interakce veřejnosti (a naše vlastní) s přírodou bude dokumentována a analyzována fotografií, (experimentálními) instalacemi všeho druhu a filmem. Tím objevíme bolavá místa i místa pozornosti, která jsou uměleckým cílem tohoto projektu. Vystavovaná díla jsou společným výsledkem kooperace lidí z Čech a Rakouska.

Na jednu stranu tato díla budou ovlivněna individualitou jednotlivých umělců a na druhé straně společnou (přeshraniční) spoluprácí. Díla budou prezentována 15. května 2010 v Kunstfabrik Gross Siegharts, v místě které je přímo stvořeno k tomu, atmosfericky ztvárnit výsledky kreativního tvoření. Téma „Respekt v přírodě“ je velmi rozsáhlé, proto je výhodou určité zaměření na nějaký aspekt, na který se může více zaměřit.

Soutěž „Respekt v přírodě“ na Mezinami.cz běží od 15.10.2009 do 15.01.2010. Tři měsíce má tedy každý čas na zrealizování svých nápadů.

Podmínky soutěže:

–    každý se může zúčastnit jednotlivě, nebo v týmu (neomezený počet)
–    každý může přispět videem, prezentací fotografií, nebo textem

Uzávěrka soutěže je 15.01.2009!