- Rubrika

Slovácké OUPN 2008

9.3.2008

V sobotu 8. 3. se v Uherském Brodě konaly závody – 6. ročník Slováckého OUPN. Zúčastnili se jak lezci tak i lezkyně všeho věku. Známá jména jako Adam Ondra, Martin Stráník, Stěpán Stráník a další. V ženském obsazení jste se mohli tešit na Nelly Kudrnovou, Kristýnu Ondrovou, Vejmolovou Ivu a samozřejmě na další…

Zápis probíhal od 8.30 do 9.30. Zapsalo se 31 mužů a 19 žen. Kvalifikaci si vyzkoušel i nevidomý Roman Ruský, který nám předvedl ze nějaký hendikep neznámená, že si nemužete život pořádně vychutnat, či dělat to co ostatní.

Do semifinále postoupilo 25 lezců a 17 lezkyň. Bylo 6 topu v kategorii lezců a 2 u žen.

Semifinále dalo všem dost zabrat a proto byla kratší pauza na přestavění cest na finále. Během pauzy mohli závodnice jit na dobrý oběd ci si odpočinout k nabrání nových sil.

Do finále žen postoupily:
Nelly Kudrnová, Vejmolová Iva, Tereza Pivodová, Romana Vlašinová, Kristýna Ondrová, Ajka Zemanová, Kateřina Švecová, Jana Vincourová, Daniela Kotrbová.

Do finále mužu poustoupili:
Adam Ondra, Martin Stráník, Jiří Dragoun, Daniel Čený (OSMAN), Štěpán Stráník, Marek Leitman, Ondřej Nevělík, a jestě Martin Šifra a Martin Klemsa…

Ve finále byla velice napjatá situace, hlavně proto že závodnice a závodníci musely jako vždy do izolace.

Absoltni vítězkou ve finále žen se stala Nelly Kudrnová. V kategorii lezců se nakonec dělili Adam Ondra a Martín Stráník o zasloužené první místo.

Potom nasledovala výměna emoci a zkušeností mezi finalisty. Při které se mezitím chystaly ceny pro vítěze a další umístěné lezce.

Vyslédky 6. ročníku Slováckého OUPN 2008

Muži
1. Adam Ondra, Martin Stráník
3. Marek Laitman, Ondřej Nevělík
5. Stěpán Stráník, Martin Šifra
7. Daniel Černý
8. Martin Klemsa
9. Jiří Dragoun

Ženy
1. NellyKudrnová
2. Iva Vejmolová
3. Ajka Zemanová, Kristýna Ondrová
5. Jana Vincourková
6. Tereze Pivodová
7. Kateřina Švecová
8. Daniela Kotrbová
9. Romana Vlašínová

Závody si myslím dopadly dobře, lezci si báječně zalezli o zabavu bylo postaráno. Nesmíme zapomenout také na stavitelé cest Michala Rožka a Břeťu Leblocha, bez kterých by se nemohly závody uskutečnit, vynložili hodně usili a zaslouží si veliké poděkování.

Sponzoři: LA Food, Agnesi, Singing Rock, Hudy Sport, Varan outdoor, aix, Saleva, Montana, Triop, Vichr producition.