- RubrikaSportuj

Slalomová trať v Českém Vrbném dokončena – pojede se na ní o Olympiádu

12.3.2012

Slalomová trať ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném je připravena na olympijskou nominaci. Nainstalovány jsou speciální mobilní překážky a připraven je také nový systém pro zavěšení závodních branek. Hlavně pro diváky vznikl chodník kolem tratě a vyvýšená plocha, ze které je dobře vidět na horní část areálu. Slalomová trať bude oficiálně otevřena v pátek 9. března v 10:00.

Revitalizace Vodáckého areálu ještě pokračuje dál – upraven bude úsek pod cílem závodní tratě a ochranný protihlukový val. Také ještě vyroste dětské hřiště a lavičky. Definitivně hotovo bude v létě.

Na trati jsou použity stejné překážky jako v olympijském Londýně. Je možné je snadno přesunout a rychle tak změnit vlny a válce a tím pádem i obtížnost a charakter peřejí. Hned jako první závod se v Českém Vrbném pojede finále olympijské nominace (21. a 22. dubna)

„Mám z nového kanálu obrovskou radost, po letech papírové války máme slalomovou trať světové úrovně,“ říká předseda SK vodní slalom České Budějovice a bývalý olympionik Jakub Prüher a dodává: „Můžu říct, že by se tady mohlo jet nejen o olympiádu, ale klidně i olympiáda samotná.“

Akce ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v roce 2012

21. – 22. 4. 3. a 4. Český pohár ve slalomu – olympijská nominace
5. – 6. 5. 7. a 8. Český pohár ve sjezdu, MČR ve sprintu
2. – 3. 6. 3. a 4. NKZ – České Vrbné – nominace juniorské reprezentace
9. 6. Outdoorový závod Survival
4. – 5. 8. Mezinárodní festival vodních sportů Wave 2012
24. – 28. 8. MS juniorů v raftingu
5. – 16. 9. Finále ČP juniorů ve slalomu a sjezdu, MČR mladšího dorostu v kombinaci