- RubrikaKULTURANEWS

ŠKWOR 9. února kapela vyrazí na své dosud největší turné!

3.2.2018

Nový rok odstartoval pro Škwor stejně, jako ten předchozí skončil – ve velkém stylu. Ve čtvrtek 18. ledna v takřka po strop zaplněné prodejně Supraphon Musicpoint představila kapela poprvé v nové sestavě s kytaristou Martinem Volákem exkluzivně několik skladeb z loňské novinky. Při té příležitosti navíc obdržela Zlatou desku Supraphonu a to hned ve dvojím provedení. Kromě předchozí řadovky Hledání IDentity (2015) získala během necelých tří měsíců od vydání statut zlaté desky také novinka Uzavřenej kruh! Nyní se kapela připravuje na své historicky největší turné, které odstartuje 9. února v Ostravě.

„Užili jsme si to na 100%!!! Akusticky jsme písničky začali připravovat cca týden před vystoupením, je to přece jenom něco trošku jinýho než klasickej set. Snad na nás bylo i vidět, že písničky z novýho alba nás bavěj fakt hodně,“ vrací se kapela k výjimečnému vystoupení zakončenému dlouhou autogramiádou.

To znovu potvrdilo, jak pevnou oporu má Škwor ve svých fanoušcích. Své o tom vypovídá ostatně i fakt, s jakou rychlostí dosáhlo nové album Uzavřenej kruh na zlatou desku. „Věděli jsme, že se deska prodává super, ale že to bude takovejhle fofr, tak to si opravdu nemyslel nikdo,“ dodávají k tomu Škwoři.

Čtyřčlenná parta se aktuálně intenzivně připravuje na své dosud největší turné, které odstartuje 9. února v Ostravě a během následujících měsíců se zastaví v dalších devíti městech, viz kompletní výčet níže nebo zde: www.skwor.cz/koncerty. Pomyslnou třešinkou na dortu pak bude speciální narozeninový koncert 9. listopadu v pražské O2 Areně.

„Přípravy jsou v podstatě každý den, a probíhají už od té chvíle, kdy jsme dohráli poslední koncert v září. Celej tým lidí, včetně nás, maká na tom, aby celá tour byla super!,“ komentuje to kapela, která v rámci příprav na turné intenzivně piluje také souhru s novým kytaristou Martinem Volákem.

„Funguje nám to dohromady skvěle, Martin je výbornej kytarista. Snad to bylo slyšet už na minikoncertě v Supraphon Musicpoint. Klasickej set bude ještě větší masakr, makáme na tom a všichni se neskutečně těšíme!,“ říkají Škwor ke změně v sestavě, jejíž souhru na velkých pódiích budete moci zakusit už za necelý měsíc.

Vstupenky na turné seženete v předprodeji sítě Ticketsream. Předprodej na koncert v O2 areně zajišťuje sít Ticketportal.

ŠKWOR – UZAVŘENEJ KRUH TOUR 2018

9.2.  OSTRAVA

16.2.  ZLÍN

23.2.  BRNO

24.2.  ČESKÉ BUDĚJOVICE

2.3.   PLZEŇ

3.3.   JIHLAVA

9.3.   MOST

17.3.  OLOMOUC

30.3. HRADEC KRÁLOVÉ

13.4. LIBEREC

SPECIÁLNÍ KONCERT – ŠKWOR 20 LET

9. 11. PRAHA, O2 ARENA