- RubrikaTECH

Simulátor: Euro Truck Simulator

31.10.2012

Euro Truck Simulator je velmi reálná hra z prostředí kamionové dopravy. Účelem hry je převážet zboží (zmrzlinu, rajčata, kyselinu, …) do různých států Evropy (Polsko – Varšava, Rakousko – Vídeň, …) a kupovat si nové vozy či certifikáty na náklady.

V této hře se tedy stanete řidičem kamionů. Musíte dodržovat dopravní předpisy (dodržovat rychlost, jízdu na červenou) nebo  zastavovat, abyste se vyspali či natankovali palivo. Ke hře si můžete také nainstalovat tzv. módy. Pro tuto hru je mód se zimním prostředím.

Kamiony mají velmi reálnou palubní desku, kde jsou různá tlačítka jako v klasickém nákladním voze (stěrače, blinkry, motorová brzda …). S kamionem jezdíte do různých firem, kam náklad odvážíte nebo naopak přivážíte.

Tato hra má už své dvě verze (Euro Truck Simulator a Euro truck simulator 2). Druhá verze (Euro truck simulator 2) má mnoho dalších zlepšení, než verze první. Takže pokud sháníte nějakou hru s tématikou kamionů, doporučujeme vám tuto hru. Navíc si procvičíte hlavní města států a máte nad zeměpisem vyhráno!

foto: eurotrucksimulator.com

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...