- RubrikaHudba

Semifinále Czechtalent Zlín 2010: Golem Gambrinus klub Zlín, 17.4., 13,00 hod

13.4.2010

Od vyhlášení patnáctého ročníku soutěže pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Czechtalent Zlín 2010, ke kterému došlo 1. února, přijala pořádající agentura EMP Music k 30. březnu – tedy datu uzávěrky přihlášek – 273 videonahrávek. Své přihlášky poslalo letos 182 děvčat a 91 chlapců z České republiky i ze sousedního Slovenska.

Jejich průměrný věk byl 19 let. O postup do finále se utkají v sobotu 17. dubna od 13 hod v Golem Gambrinus Clubu ve Zlíně.

Děvčata opět převážně posílala přezpívané muzikálové melodie, chlapci ponejvíce interpretovali Karla Gotta a Michala Davida. Do semifinále Czechtalentu letos postoupilo 41 soutěžících. Z nich vybere porota deset až dvanáct finalistů, kteří se o prvenství utkají 29. května 2010 ve Velkém kině Zlín, kde vystoupí spolu s Tomem Klusem, Vašo Patejdlem, Michalem Davidem, Alicí Konečnou a loňskou vítězkou Viktórií Matušovovou.

Semifinálová porota bude letos tvořena prezidentem festivalu Luďkem Malárem, předsedou finálové poroty PhDr. Milošem Skalkou, producentem a moderátorem Martinem Hrdinkou a  hudebním dramaturgem Českého Rozhlasu 1 – Radiožurnálu Vladimírem Bárem .

Vítěz patnáctého ročníku Czechtalentu si odnese dvacet tisíc korun a pozlacenou sošku – symbol soutěže.
Vstup na semifinále je volný.

Seznam semifinalistů a podrobné informace jsou k dispozici na www.czechtalent.cz.

foto: Marek Gerhard