- RubrikaKULTURA

Sázavafest – poslední den očima návštěvníka

5.8.2013

Naše redaktorka Monča zažila na Sázavafestu mnohé. A to i poslední, lehce utahaný den. Přečtěte si, co všechno za poslední den stihla.

Závěrečný den Sázavafestu dostihla nejen mě, ale i ostatní návštěvníky únava z předešlých hudebně vydatných dní. Odpoledne se neslo v duchu pasivního poslechu vystupujících skupin, které se snažily rozproudit krev v žilách všem přihlížejícím.

Dvojité vystoupení skupiny Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem vzbudilo až nečekaný ohlas u diváků a i ve mně zanechalo obrovský zážitek. Konkrétně jejich druhé vystoupení na menším podiu, které se během chvíle zaplnilo zpívajícími fanoušky, předčilo svou atmosférou mnohé skupiny vystupující na velkých scénách festivalu, což potvrdil i závěrečný standing ovation.

Vynikající výkony předvedly jak jinak No Name v čele s Igorem Timkem, jehož vtipný komentář mezi jednotlivými písněmi rozesmál celý dav. Následovala skupina Sto Zvířat, která svými hity jako Nejkratší cesta do srdce chlapa a dalšími z nového alba roztančila fanoušky nejen v předních řadách.

Příjemnými melodiemi překvapila zahraniční skupina Falco, ale také Maia Vidal, která přinesla na scénu trochu odlišný styl hudby. Večer se na scénu dostala skupina Tatabojs, která krom skvěle připravené světelné i zvukové show dokázala, že hrát se dá opravdu na cokoliv. Jednu ze svých písní zahráli na plastové květináče a dalši po domácku vyrobené nástroje.

Celý třídenní maraton nabitý skvělou muzikou i atmosférou byl pro mě velkým kulturním zážitkem a už teď se těším na další ročník, který si nenechám ujít.