- RubrikaNEWS

Sandra Rosová – citlivá umělkyně s chytlavým hlasem

10.8.2010

Narodila se 11.11. 1992. Už odmalička zpívala a tancovala. V roce 2008 jí o jedno místo unikl Skokan roku v anketě Zlatý Slavík. Zúčastnila se soutěže STARS AT SEA, kde obsadila 3. místo v monologu, 2. místo v modelingu, 2. místo v kategorii talent (tanec a zpěv) a získala také nejcennější trofej: TOP TALENT STARS AT SEA. O kom je řeč? O vycházející hvězdě, která má talentu na rozdávání. Pokud jste o Sandře ještě neslyšeli, je na čase se o ní něco dozvědět!

  • Začneme asi nejčastější otázkou. Jak se máš?

Mám se úplně skvěle, užívám si posledních dní na Floridě, kde jsem chodila čtyři týdny do taneční školy a připravovala jsem materiály pro podporu desky, která vychází 10.září 2010.

  • Užíváš si prázdnin  jako normální holka, nebo jsou tvé prázdniny hodně nabité?

Myslím, že si prázdniny užívám maximálně a ať už dělám cokoliv, tak nejdlůležitější je pro mne, že nemusím chodit do školy. To jsou ty pravé prázdniny! Letos jsem o prázdninách vetšinu času trávila v USA, kde jsem dělala přípravy pořadu Otevři Oči, který chystám na podzim a bude k vidění na různých serverech.

  • Sandro, co máš v plánu v nejbližší době?

Tak koncem srpna spouštíme klip k romantické písničce Stůj z nové desky, ve které vyznávám lásku klukovi. Ta písnička je moje srdcovka a několikrát jsem měnila text, než jsem se ztotožnila s tím, co jsem cítila. V září vychází deska a na podzim budu dělat na svém vlastním pořadu, který bude hlavně bez cenzury, bude o tom otevřít některým lidem oči, jak to u nás funguje nebo někdy spíš nefunguje. Můžu srovnávat jaké to je v Čechách a jak to probíhá tady v USA. Prošla jsem si za posledních pět let něčím, co není úplně běžné, narazila jsem na mnoho nepříjemných bariér, korupci a pochopila, jak to v českém showbizu funguje. Mám již dnes jasno a můj úhel pohledu na věci se hodně změnil. Budu moc ráda, když to bude někoho zajímat. Je pravda, že se potřebuji asi vykecat.

  • Prozradila by si čtenářům, kteří tě ještě neznají, něco více o tvém snu stát se zpěvačkou?

Nevím kde začít? Nechci nikomu dávat iluze, že každý má jít za svým snem. Jsou okamžiky, kdy člověk něco udělá skvěle a stejně to nevyjde. Jsou však chvíle, kdy vám někdo pomůže a společně uděláte dobrou věc. Pořád mám ale chuť bojovat. Hned na začátku jsem si představovala, že jestli se mi to možná jednou povede, tak třeba tím nastartuji ty ostatní, co jsou dobří a mají talent. Čím víc nás bude bojovat, tím lepší to v Čechách bude. Na druhou stranu můžu všem úpřímně říct, pokud nemáte známosti nebo za zády bohatého mecenáše, který vám slávu koupí, tak je to dlouhá a trnitá cesta s nejistým výsledkem.

  • Asi je to hodně těžké prosadit se tady v Čechách. Kdo tě nejvíc podporuje?

Na rovinu!  V čechách mne to příjde, že ten trh je už obsazený a vlastně nikdo nikoho nového nepotřebuje. Proč se taky dělit a pouštět na trh nové tváře, když ten český koláček je tak strašně malinkatý (smích). Ta doba, kdy běžely večer co večer v Tv televizní pořady plné zpěváků a zábavy, noviny psaly pravdu, je zkrátka pryč ! Dnes celý český showbiz řídí taková jedna malá rodinka, která si propaguje pořád jedny a ty stejné tváře pořád dokola. A noviny? Tak pokud se vám nestane neštěstí, tak o vás nikdo psát nic nebude ! Úspěch se totiž špatně prodává. Když jsem reprezentovala naši republiku v USA a vyhrála jako první češka TOP talent 2009 tak jsme o tom napsali PR zprávu a rozeslali všem velkým médiím v Česku. Napsalo o tom jen pár nezávislých serverů na netu. Tištěné media nám poslaly ceníky, že nám to otisknou, když si zaplatíme plošnou inzerci. Media v Čechách to je zkrátka kuriozita.Podporuje mne hodně lidí, kteří mi pomáhají např.můj dvorní grafik a zároveň Art director Patrik Horváth, autoři hudby Dan Hádl, David Solář, autoři textu Marsha Kocábová, Petra Glosr Cvrkalová,  mám za sebou dobrou produkci a hodně mi radí i v agentuře v USA, s kterou pořád spolupracuji.

  • A teď je na řadě otázka, která bude zajímat  tvé nápadníky. Máš kluka?

Kluka v tuto chvíli nemám. Nejsem ten typ, co bych to střídala. Chci i ve vztahu si vybudovat něco pevného na čem se dá stavět budoucnost.

  • Plánuješ se věnovat zpěvu po celý život, nebo máš v záloze i jiné povolání?

Jestli to bude u nás v hudebním průmyslu fungovat nadále tak jako doposud, tak moc světlé vyhlídky do budoucna nevidím. Hudba se u nás krade a náš stát se tváří, že ho to nezajímá. Vydavatelství krachují, desky se prodávají stále méně. Když chcete udělat fakt skvělou desku, potřebujete na to minimálně půl miliónu korun. Já ty peníze sháněla dva roky a taky jsem do textů a písniček dala dva roky svého života. Ta deska je zatím to nejlepší, co jsem ze sebe v životě vyplodila. Jsem šťastná, že jsem to nakonec dala dohromady. V okamžiku, že mi tu mou dvouletou dřinu někdo ukradne, se rozplývá šance na budoucnost. V záloze mám mnoho plánů, nikdy nenechávám nic náhodě.

  • Sandro, často cestuješ do USA. Líbí se ti víc tam, nebo tady v ČR?

V Čechách mám domov, rodinu, kamarády, školu. V Čechách je ale také strašná závist, nepřejícnost, spousty arogance a všichni se nějak naučili všechno komentovat a kritizovat. Lidé mají v sobě opravdu moc zloby a negace. Hodně se tady ze zoufalství pije a fetuje. Když to srovnávám s USA, kde se k sobě lidé chovají přátelsky, za každou kravinu si plácnou po rameni s výkřikem a usměvem “good job”, tak si říkám, že to není jen v těch lidech. Myslím si, že velkou vinu na tom všem jací lidé u nás jsou má systém, ve kterém vyrůstáme. Ten systém nedovolí podstivým lidem si pořádně vydělat peníze, za které by si mohli více užít radosti. V Čechách nás oholí na benzínu, daních, elektrice, spotřebních věcech. Zkrátka ten život je u nás velmi složitý a zamotaný. Všechno je jeden velký problém. V USA je na všechno systém, ale úplně na všechno! Ten systém, když člověk přijme a respektuje, tak zjistí, že život je velmi jednoduchý. Najdeš si práci, když máš práci máš peníze, za které si život užíváš. Někdy to sice vyznívá, že američani jsou jako ovce, ale v podstatě jim to tady tak funguje a to se mi líbí.

  • Tvůj singl „Čas“ se hraje v rádiích víc a víc. Text je velmi zajímavý, je to ze tvého života?

Singl Čas se hodně povedl, mám na něj jen pozitivní reakce a zjišťuji, že ten problém, když to kluk táhne na dvě strany se nestal jenom mne. Dostávám mnoho mailů, kde mi holky píšou o podobných pocitech. Někomu dokonce ta písnička pomáhá dostat se z deprese. Což mne těší úplně nejvíc!

Děkuju Sandře za rozhovor a přeju hodně štěstí!

foto: © Marian Lojkásek