S Evou prožijete horké letní noci v Madridu

30.6.2019

Třiatřicetiletá Eva tápe. Před třemi měsíci dostala kopačky, její sen stát se herečkou se rozplynul. Eva najdnou neví, kdo je, ani co se sebou.

Nemá žádný plán ani se nedrží žádného řádu. Nechodí do práce, nemá povinnosti. Rozhodně se ale nenudí. Vegetí si celý srpen ve vypůjčeném bytě v Madridu, přes den odpočívá a na večer a v noci chodí do ulic, kde to žije, kde potkává muže, tančí a užívá si života a léta. Nechá se “unášet” a čeká, co se stane.

Film má díky krátkým kapitolám po jednotlivých dnech spád. Navíc Eva stále někde “hýří”, takže se divák nemá vůbec čas nudit. V líbivém lákavém prostředí tepajícího nočního centra nebo tichých uliček by určitě chtěl být s ní. Noční město má ve filmu opravdu energii a atmosféru.

Potká takhle lásku? Usadí se? Neví ani ona sama. Uspokojivou odpověď díky otevřenému konci nedostane ani divák.

Letní měsíc, sálající teplo a vášeň se tvůrcům povedlo vykreslit věrohodně. Narozdíl od dialogů. Eva se svými kamarádkami nebo muži, které potkává, hodně mluví o ničem a trousí samá “moudra” a “rady do života”. Divák se může snadno cítit rozladěn.

Španělský snímek Srpnová madona Jonáse Trueba měl na 54. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary světovou premiéru a utká se o vítězství v Hlavní soutěži.

Foto: kviff.com